Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/188

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

заднього вагону й, тяжко задихавшись, сів на лаву.

Паспарту з хвилюванням стежин за гімнастичними рухами цього добродія, а потім пішов поглянути на нього. Він особливо зацікавився, коли почув, що той мусів так швидко тікати з міста через родинну сцену.

Коди мормон заспокоївся трохи, Паспарту відважився чемно запитати, скільки в нього жінок. По вигляду пасажира, що в такім роспачу втікав з міста, він гадав, що той мав не менш, як двадцять жінок.

— Одна, пане-добродію, — відповів мормон на питання Паспарту, зводячи руки до неба, — Одна, але й цієї цілком досить!

 

 
XXVIII.
 
Паспарту не може примусити пасажирів послухатись голосу розуму.

Від Солоного озера до станції Угден потяг майже годину йшов на північ до річки Вебер і наприкінці цього часу опинився за девятьсот миль од Сан-Франціско. Од останнього пункту він пішов знову в східнім напрямі по горній країні Вахзас. Будування цієї дороги, що лежить між горами Вахзас та Скелистими було особливо важким для американських інженерів. Тут кожна миля коштувала урядові в 48.000 доларів, тим часом як в рівній місцевості вона була варта не більш 16.000 доларів. Але, як було вже зазначено вище, інженери не силували природи, а хитрували з нею, обходячи перешкоди так, що на протязі всієї дороги було прорізано тільки одного тунеля, завдовжки в 14.000 футів.