Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. – Випуск 4 (2013).pdf/342

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Україною та Ч. зменшився порівняно з 2009 на 2,33 млн. дол. і становив 38,9 млн. дол. Основу товарної групи експорту до Ч. складають електричні машини і устаткування та чорні метали. Імпорт до України незмінно становлять риба та морепродукти, вино, виноград та сушені фрукти. У структурі українського експорту питома вага лише трьох товарних груп склала 92% (чорні метали, зокрема прокат; добрива та електричні машини). У червні 2011 у Сантьяго відбулося перше засідання урядової українсько-чилійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, де були намічені перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва у галузях важкої промисловості, енергетики, сільського господарства, харчової промисловості та рибного господарства, а також у космічній, науково-технічній та технологічній сферах.

Українсько-чилійську договірно-правову базу у сфері культурно-гуманітарного співробітництва складають міжурядова угода про співробітництво в галузі культури, освіти, науки (1997), а також угода про відносини дружби та співробітництво між містами Київ і Сантьяго (1998), договір про дружбу і співробітництво між містами Одеса і Вальпараїсо (2004). За ініціативи почесного консула України в Ч. 2009 було створено інформаційний іспаномовний веб-сайт української громади в Чилі «Ucrania.cl». Подією міждержавного рівня стало проведення в Україні у вересні 2010 першого в історії товариського матчу між збірними командами з футболу України та Ч., у зв'язку з чим Україну відвідала велика група чилійських журналістів, у Ч. з'явилося багато публікацій про Україну.

Літ.: Кириченко В.П. Проблеми сучасної Латинської Америки. — К., 1986; Мартин Пенья Веласкес. История Чили с древнейших времен и до наших дней. — М., 2011.

О.М. Горенко.