Історична довідка Шманьківської сільської ради (УРСР)

Матеріал з Вікіджерел
Історична довідка Шманьківської сільської ради (УРСР)
Шманьківська сільська рада
до 1990
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА


ВИКОНКОМУ ШМАНЬКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ, ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ.


Виконком Шманьківської сільської Ради депутатів трудящих Чортківського район, Тернопільської області почав свою діяльність з вересня місяця 1939 року.

В зв'язку з окупацією німецькими загарбниками Західних областей України виконком Шманьківської сільської Ради припинив свою діяльність в червні місяці 1941 року.

З березня місяця 1944 року після визволення радянськими військами Західної України, виконком Шманьківської сільської Ради відновив свою діяльність.

25 серпня 1954 року до Шманьківської сільської Ради депутатів трудящих приєдналась Швайківська сільська Рада депутатів трудящих Чортківського району, Тернопільської області.

В 1959 році в березні місяці село Шманьківчики роз'єдналося від виконкому Залісянської сільської Ради депутатів трудящих і приєдналося до Шманьківської сільської Ради. Село Шманьківчики по сьогоднішній день підпорядковане виконкому Шманьківської сільської Ради народних депутатів.

В 1962 році село Швайківці роз'єднано від Шманьківської сільської Ради депутатів трудящих і приєднано до виконкому Вигнанської сільської Ради депутатів трудящих.

Відповідно до Конституції СРСР, прийнятої 7 жовтня 1977 року Ради депутатів трудящих перейменовані на Ради народних депутатів.

З 7 жовтня 1977 року виконком Шманьківської сільської Ради депутатів трудящих переіменовано на виконком Шманьківської сільської Ради народних депутатів.

Сільська Рада народних депутатів виконує важливу і відповідальну роботу. Вона здійснює всі функції Радянської держави і практично проводить в життя всі заходи партії і Радянського Уряду. Сільська Рада керує культурно-політичним і господарським будівництвом, встановлює місцевий бюджет, керує діяльністю підлеглих Радам органів управління, забезпечує охорону державного ладу, сприяє посиленню обороноздатності країни, забезпечує додержання законів і охорону прав громадян.

Для здійснення своїх функцій сільська Рада народних депутатів наділена не тільки широкими правами і уповноваженнями а й необхідними матеріальними засобами. Сільська Рада має у своєму розпорядженні необхідні кошти, що відпускаються за бюджетом, широку сітку підприємств місцевої промисловості, а також розгалужену сітку закладів і організацій, які обслуговують господарсько-побутові і соціально-культурні запити трудящих.

Виконавчим і розпорядчим органом сільської Ради є виконавчий комітет, що обирається нею. Виконавчий комітет, як і Рада, має широкі права і обов'язки. Його рішення і розпорядження, як і рішення Ради, обов'язкові на території їх діяльності. Характером і обсягом своєї компетенції виконавчий комітет відрізняється від Ради як представницького органу. Виконавчий комітет утворюється Радою і в своїй діяльності підконтрольний їй. Як органи державного управління, виконавчий комітет всю свою роботу проводить на основі і на виконання рішень Ради і вищестоящих державних органів.

Документи за 1939–1944 роки знищені під час німецької окупації в 1941–1944 роках.

Документи за 1944–1950 роки частково спалені українсько-буржуазними націоналістами.

В січні місяці 1983 року в Чортківському державному архіві проведено удосконалення Описів виконкому Шманьківської сільської Ради народних депутатів за 1944–1978 роки та проведено відбір документів за 1979–1982 роки.

Відкладено на постійне зберігання за 1951–1982 роки 227 справ. Документи по особовому складі в кількості 39 справ зберігаються в сільській Раді.

Документи постійного зберігання оформлені згідно архівних правил і підготовлені до передачі на державне зберігання.

Погосподарські книги в кількості 53 справи за 1944–1982 роки зберігаються в сільській Раді.


Голова сільської
Ради

Я.Й.Слободян

(підпис)


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).