Перейти до вмісту

Історичні джерела та їх використання/2/Передмова

Матеріал з Вікіджерел
ПЕРЕДМОВА

Вихід у світ першого випуску збірника «Історичні джерела та їх використання» (Київ, 1964), в якому вміщено ряд статей і повідомлень з архівознавства, археографії, краєзнавства, палеографії, дипломатики, хронології, історичної географії, історії установ, сфрагістики та нумізматики, був прихильно зустрінутий науковою громадськістю. Друга республіканська наукова конференція з архівознавства та інших спеціальних історичних дисциплін у червні 1965 р. схвалила ініціативу Архівного управління при Раді Міністрів УРСР та Інституту історії Академії наук УРСР у справі підготовки і видання першого випуску міжвідомчого збірника «Історичні джерела та їх використання» i рекомендувала перетворити його у щорічник, в якому публікувати дослідження з спеціальних історичних дисциплін.

Виконуючи ці побажання, Інститут історії Академії наук УРСР та Архівне управління при Раді Міністрів УРСР підготували другий випуск, що пропонується увазі читачів, і приступили до роботи над третім.

У другому випуску вміщено 23 статті і повідомлення з джерелознавства, історичної географії, ономастики, метрології, нумізматики, сфрагістики, філігранології, зброєзнавства і книгознавства. В ньому висвітлено деякі питання окремих спеціальних дисциплін — ономастики, філігранології, зброєзнавства і книгознавства, що в першому випуску не знайшли відображення. В усіх статтях цього збірника порушуються питання, які в історичній літературі або зовсім не висвітлювались, або зачіпались дуже мало.

Як у першому, так і в цьому випуску збірника беруть участь науковці різних міст України — Києва, Львова, Одеси, Запоріжжя, Чернівців, Кам'янця-Подільського, Берегового, а також Москви.

Більшість статей першого і другого випусків збірника стосується дорадянського періоду історії. У наступному, третьому, випуску, який присвячується 50-річчю Великого Жовтня, будуть вміщені статті з джерелознавства, архівознавства, археографії та інших спеціальних історичних дисциплін радянського періоду.

——————

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.