Акт про відновлення державної незалежності Грузії

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акт про відновлення державної незалежності Грузії
1991
http://www.rrc.ge/law/Akt_1991_04_09_R.htm?lawid=1525&lng_3=
АКТ ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРУЗІЇ

Державність Грузії, що бере свій початок в глибині століть, була втрачена грузинським народом в XIX столітті внаслідок здійсненої Російською імперією анексії Грузії і скасування її державності. Грузинський народ ніколи не змирився з втратою свободи. На підставі Акта про незалежність від 26 травня 1918 року було відновлена скасована державність Грузії і утворена Демократична Республіка Грузії зі своєю Конституцією і представницькими органами влади, обраними на основі багатопартійності.

У лютому-березні 1921 року Радянська Росія, грубо порушивши мирний договір, укладений між Грузією і Росією 7 травня 1920 року, шляхом збройної агресії окупувала визнану нею ж Грузинську державу, а потім здійснила її фактичну анексію.

До складу Радянського Союзу Грузія увійшла не добровільно, тому її державність існує і сьогодні, Акт про незалежність Грузії та її Конституція і сьогодні мають юридичну силу, оскільки уряд демократичної республіки не підписав акт про капітуляцію і продовжив діяльність в еміграції.

Весь період насильницького перебування Грузії в складі СРСР відзначений кривавим терором і репресіями, останнім проявом якого стала трагедія 9 квітня 1989 року. Прихована війна проти Грузії триває і сьогодні, її мета - перешкодити прагненню Грузії до свободи і демократії.

Верховна Рада Республіки Грузія, обрана 28 жовтня 1990 року на основі багатопартійних, демократичних виборів, спираючись на волю населення Грузії, одностайно висловлену ним на референдумі 31 березня 1991 року, постановляє та на весь світ проголошує відновлення державної незалежності Грузії на підставі Акту про незалежність Грузії від 26 травня 1918 року.

Територія суверенної Республіки Грузія єдина і неподільна. На території Республіки Грузія має верховенство тільки Конституція і влада Республіки Грузія. Будь-яка дія, спрямована на обмеження верховенства влади Республіки Грузія або порушення її територіальної цілісності, буде кваліфікуватися як втручання у внутрішні справи суверенної держави і агресія, як грубе порушення міжнародного права.

Примат міжнародного права щодо законів Республіки Грузія і пряма дія його норм на території Грузії оголошуються одним з основних конституційних принципів Республіки Грузія.

Республіка Грузія, прагнучи зайняти гідне місце в співдружності держав світу, визнає і забезпечує всі передбачені міжнародним правом основні права і свободи людини, національних, етнічних, релігійних та мовних груп, як того вимагає Статут Організації Об'єднаних Націй, Загальна декларація прав людини, міжнародні пакти і конвенції.

Верховна Рада Республіки Грузія заявляє, що буде твердо дотримуватися загальновизнаних принципів політичного, економічного і культурного співробітництва з іншими державами.

Відновлення державної незалежності Республіки Грузія повністю відповідає Статуту Організації Об'єднаних Націй, Гельсинкському і Віденському актам, що визнають і закріплюють право всіх народів самостійно визначати політичну долю своєї країни.

Верховна Рада Республіки Грузія сподівається, що міжнародне співтовариство не залишиться байдужим до законного і справедливого кроку грузинського народу і визнає відроджену державну незалежність Грузії, що буде однією з найбільш твердих гарантій безпеки Республіки Грузія.

Підписано членами Верховної Ради і Уряду Республіки Грузія

Тбілісі, 9 квітня 1991 р. о 12 годині 30 хвилин.