Акт про відновлення незалежної Литовської держави

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акт про відновлення незалежної Литовської держави
1990
http://hpc-strategy.ru/suverenitety_respublik_sssr/19900311_akt_o_nezavisimosti_litvy/
АКТ ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ЛИТОВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Висловлюючи волю Народу, Верховна Рада Литовської Республіки постановляє та урочисто проголошує, що відновлюється реалізація суверенних прав Литовської Держави, потоптаних чужою силою в 1940 році, і відтепер Литва знову стає незалежною державою.

Акт Литовської Ради про Незалежність від 16 лютого 1918 року і Резолюція Установчого Сейму від 15 травня 1920 року про відновлення демократичної Литовської держави ніколи не втрачали правової сили і є конституційною основою Литовської Держави. Територія Литовської Держави є цілісною і неподільною, на ній не діє Конституція будь-якої іншої держави.

Литовська Держава акцентує свою прихильність до загальновизнаних принципів міжнародного права, визнає недоторканність кордонів, як це сформульовано в Заключному акті Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі, прийнятому в 1975 році, гарантує права людини, громадянина і національних спільнот.

Верховна Рада Литовської Республіки як виразник суверенної волі даним актом приступає до реалізації повного суверенітету Держави.

Голова Верховної Ради Литовської Республіки Л.Ландсбергіс

Секретар Верховної Ради Литовської Республіки Л.Сабутіс

Вільнюс, 11 березня 1990 р.