Архів:ЦДІАК/51/3-t3

Матеріал з Вікіджерел
ЦДІАК/51 (1726-1737
3-t3. Генеральна військова канцелярія, м. Чигирин, м. Гадяч, м. Батурин, м. Глухів
ЦДІАК фонд 51 опис 3 том 3

https://cdiak.archives.gov.ua/spysok_fondiv/0051/

Анотація[ред.]

“Просительні пункти” гетьмана Д. Апостола про відновлення державних прав України (1728 р.; копія); грамота Колегії іноземних справ про повернення рангових маєтків козацької старшини (1729 р.); універсал польського короля Августа ІІІ про підтвердження чинних в Речі Посполитій привілеїв шляхти. Відомості полкових і сотенних канцелярій про: прибутки і видатки; збір порцій і рацій на утримання російських військ. Ревізія населення Ніжинського полку (1732 р.).

Розпорядження Генеральної військової канцелярії про надання в Кодифікаційну комісію російськомовних перекладів статей Литовського статуту, а також Магдебурзького і Саксонського права, якими користувалися в судах України-Гетьманщини; про збір податків та виплату жалування козакам охочекомонних полків; про надання посад козацькій старшині; про відрядження козаків у Персидський похід, а також на будівництво Української укріпленої лінії; про набір у гвардію прусського короля козаків високого зросту (1730 р.).

Справи про суперечки за ґрунти між представниками різних соціальних станів; про маєтності Чернігівського Успенського Єлецького монастиря в трьох полках Гетьманщини та ґрунти Московського Андронова монастиря в Чернігівському полку; про захоплення ґрунтів рядових козаків; про розшук кріпаків-втікачів та ін.

Справи про надання звіту про прибутки Путивльської казенної мануфактури (1728 р.); про виробництво жителями м-ка Опішня селітри для артилерії Гадяцького полку (1730 р.); про звільнення ремісників ковальських цехів у містечках Кролевець і Короп Ніжинського полку від міських повинностей (1730 р.); про взаємні розрахунки між ніжинськими купцями-греками та македонськими, вірменськими і московськими купцями; про спорудження у м-ку Ромни кам’яної церкви Успіння Пресвятої Богородиці (1731 р.); про будівництво в’язниці у м. Глухові (1729 р.).

Іменні списки (“компут”) бунчукових товаришів по полках Гетьманської України (1729 р.). Реєстр описних сіл імператорського двору (1732 р.). Реєстри сіл і підданих, які були надані на ранг козацькій старшині.

Справи[ред.]

Назва Роки Аркушів