Вікіджерела:Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
  ЛЬВІВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМ. М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 
     

Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України – спеціалізована наукова установа, яка займається дослідженнями в галузі археографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін у складі Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

Львівське відділення Інституту української археографії утворене згідно з розпорядженням Президії АНУ від 21 липня 1992 року і 11 вересня цього ж року зареєстроване як юридична особа. Офіційно працює з 1 вересня 1992 року, а фактично виникло 1 листопада 1990 року – спершу як осередок Археографічної комісії Академії наук України, організаційно – як одна з ланок Інституту суспільних наук АНУ. Початковий період діяльності відділення базувався на постанові бюро Президії АНУ з 18 грудня 1992 р. «Про забезпечення дальшого розвитку археографічних досліджень у західноукраїнському регіоні».

1991 року відділення розпочало видавничу діяльність – самостійну та в кооперації з іншими науковими установами в Україні та поза її межами.

Відділення співпрацює з Українським геральдичним товариством (від 1990 року, голова Андрій Гречило).

Основні напрямки досліджень: Історія картографії; історія геральдики; історія міст; історія церкви; історіографічна спадщина України XIX–XX століть.

Цифрові копії[ред.]

  • Повний список робіт Інституту, завантажених у Вікіджерела, доступний тут.

Персоналії[ред.]

Докладніше: Дослідники
Науковців, які співпрацювали з Інститутом напряму або публікували свої роботи під егідою Інституту.