Декларація про державну незалежність Республіки Киргизстан

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Декларація про державну незалежність Республіки Киргизстан (1991
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
http://cbd.minjust.gov.kg/act/view/ru-ru/913?cl=ru-ru
Emblem of the Kirghiz SSR.svg
Верховна Рада Республіки Киргизстан
Декларація про державну незалежність Республіки Киргизстан

Верховна Рада Республіки Киргизстан, виходячи з прийнятої 15 грудня 1990 року "Декларації про державний суверенітет Республіки Киргизстан" і керуючись Конституцією (Основним Законом) Республіки Киргизстан:

1. Оголошує Республіку Киргизстан - незалежною, суверенною демократичною державою.

2. Територія Республіки Киргизстан є цілісною і неподільною, на ній діє тільки Конституція Республіки Киргизстан.

3. Республіка Киргизстан підкреслює свою прихильність до загальновизнаних принципів міжнародного права, керується принципами дружби і співпраці між народами, буде неухильно дотримуватися прийнятих на себе зобов'язання, не допускаючи конфронтацію в міжнародних, міжнаціональних відносинах, і виступає за укладення нового Союзного Договору суверенних держав на рівних підставах.

4. Закликає парламенти союзних республік і країн світової спільноти визнати незалежність Республіки Киргизстан.

5. Доручає Президенту Республіки і Президії Верховної Ради Киргизстан утворити комісію з числа народних депутатів, науковців, фахівців для кваліфікованої і оперативної підготовки заходів (включаючи проекти договорів), що забезпечують економічну і політичну незалежність Республіки Киргизстан і внести на розгляд чергової сесії Верховної Ради Республіки Киргизстан.

Верховна Рада Республіки Киргизстан закликає народ Республіки Киргизстан об'єднатися на основі цієї Декларації в ім'я перетворення нашої держави в справді суверенну і правову державу.

Верховна Рада Республіки Киргизстан

м. Бішкек від 31 серпня 1991 року № 578-XII