Довідка:Пошук

Матеріал з Вікіджерел
Довідка:Пошук
Як шукати у Вікіджерелах?

Внутрішні пошукові системи[ред.]

Поле пошуку на кожній сторінці у Вікіджерелах за замовчуванням відповідає трьом просторам імен для творів: простір Головна для заголовків, простір "Автор" для імен авторів та "Індекс" простір для сканування всіх сторінок. Під час введення збіги показуватимуться під полем, але лише з заголовків в опублікованому просторі. У полі вище ви можете вибрати один з інших поширених просторів імен: Сторінка призначена для пошуку окремих вихідних сторінок; Вікіджерела стосується системної інформації — ви можете точно вибрати, в яких просторах шукати, відмітивши або знявши прапорці. Пошукові запити включають як заголовки, так і вміст у відповідному просторі. Ви можете отримати вікно пошуку, наприклад, вище, де завгодно, натиснувши на збільшуване скло поруч із полем пошуку без жодного тексту в полі запиту.

Ви можете ввести будь-який із цих префіксів у звичайне поле пошуку, щоб обмежити пошук одним простором імен. Отже:

автор:Тарас
дозволить вам вибирати між Шевченком, Франком тощо.

Є також деякі "псевдо" префікси, які вводять інші обмеження. "Intitle:" обмежує пошук словами в заголовку, а "prefix:" обмежує заголовками, починаючи з заданих символів.

напр. intitle: людина'
шукає, серед інших записів: "Привітання життя (збірка)/Людина". Зауважте, що "/" вказує на підсторінку, що часто зустрічається у Вікіджерелах.
intitle:Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów prefix:Словник польських скорочень
шукає лише записи Словника польських скорочень. напр. "... /Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów"
Organizacja Ukraińskich Nacjonalistówprefix:Словник польських скорочень
буде шукати у словнику визначення "Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów". У цих запитах порядок важливий: включені всі слова, що стоять після префіксу.
Застереження: вміст буде знайдено лише в тому випадку, якщо сторінки не були включені до простору головної сторінки. Це відома проблема.

Префікс "all:" здійснює пошук у всіх просторах імен. Якщо ви незадоволені просторами імен за замовчуванням, які використовує Вікіджерела, і ви увійшли у проєкт, ви можете змінити їх самостійно Налаштування пошуку.

Wiki searches are for full words, though stemming is used to remove endings. The "wild-card" symbol * can be used at any place. e.g. *land will find many countries. Full boolean searches are also supported. See w:Help:Searching for details.

Зовнішні пошукові системи[ред.]

Google[ред.]

Якщо ви часто шукаєте через Google, спробуйте встановити Панель інструментів Google. Використання кнопки «шукати на цьому сайті» дозволяє швидко здійснювати пошук в українськомовній Вікіпедії. Офіційна панель інструментів Google доступна у версіях для Firefox та Internet Explorer.

Як надати посилання на конкретний пошук Google[ред.]

Вікі-розмітка дозволяє вставляти посилання на пошукові запити Google, включаючи google: як префікс посилання. Іноді це може бути корисно на сторінках обговорення. Робиться це так:

[[google:шевченко]].

Це виглядає так

google:шевченко

Примітка: Важливо не використовувати пробіли в пошуку. Щоб додати до пошуку більше параметрів, розділіть їх знаком плюс, +. Для пошуку за фразою використовуйте дефіс (знак мінус), -, між кожним словом. Наприклад для пошуку "Тарас Шевченко", використовуйте тарас-шевченко.

Щоб надати посилання на пошук, пов’язаний із Вікіджерелами, включіть до google-посилання +site:uk.wikisource.org (без пробілів до або після), наприклад:

[[google:Шевченко+site:uk.wikisource.org]] .

Що виглядає так:

google:Шевченко+site:uk.wikisource.org

Щоб очистити посилання так, щоб була представлена лише та частина, яку ви хочете показати, використовуйте конвеєр, наприклад:

[[google:Шевченко+site:uk.wikisource.org|"Шевченко"]]

Що робить це виглядати так:

"Шевченко"

Користувацькі пошуки[ред.]

Налаштовуючи велику довідкову роботу у Вікіджерелах, зручніше мати поле пошуку на першій сторінці, щоб люди могли легко її шукати — окремих сторінок може бути тисячі. Цьому сприяє шаблон {{двигун}}, який у своїй формі за замовчуванням буде шукати сторінку, на якій він перебуває, та будь-які підсторінки. Його можна легко адаптувати для пошуку іншої роботи. напр. (Спробуй це)

Цей приклад встановлюється {{Двигун|Історії міст і сіл Української РСР|робота=ІМіС УРСР}}, де необов’язковий параметр після "|" змінює кнопку пошуку, а параметр "робота" змінює простір, який шукається.

Caveat: буде знайдено заголовки, але не вміст, якщо сторінки не були "включені" у простір головної сторінки. Це відома проблема.

Якщо цього недостатньо, тоді ви можете створити власне, використовуючи розширення <InputBox>, надане Mediawiki.