Договір між Урядом Української Народноі Республіки та Урядом Кубанського Краю

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це публікація документу, який зберігається в архіві.
Посилання на документ: ДАЛО. – Ф. 257. – Оп. 2. – Спр. 1393. – Арк. 39–39 Зв, 40 Зв. Копія
Договір між Урядом Української Народноі Республіки та Урядом Кубанського Краю
автор невідомий
Опубл.: 7 серпня 1920 року. Джерело: З документів дипломатії Української Народної Республіки 1920–1921 рр.: Договір між УНР і Кубанським Краєм та ідея Союзу Причорноморських Держав   Стаття у Вікіпедії 


Уряд Української Народної Республіки в особі своїх уповноважених представників:

1) А. М. Лівицького, Заступника Голови Ради Міністрів УНР, Голови Дипломатичної місії в Варшаві. 2. С. П. Тимошенко, Міністра Шляхів УНР 3) С. Г. Стемповського, Міністра народного Здоровля УНР, І. Фещенко Чопівського, Голови Торговельно-Економічної Місії УНР в Польщі, які представили повновласнення Ради Міністрів УНР від 1 серпня 1920 року — з одного боку та

Уряд Кубанського Краю в особі Повноважних Представників:

1) Г. Білого, Товариша Члена правительства Кубанського Краю по закордонних справах

2) І. В. Івасюка, Члена правительства Кубанського Краю, по фінансовим справам і

3) П. М. Cулятицького

виходячи з щирого й твердого переконання, в спільности історичноі долі і завдань і спільних інтересів братніх Республік Украіни і Кубані в іх боротьбі за політичне визволення і державну незалежність, — визнали необхідним заключити між собою договір на таких умовах:

§ I. Уряд Украінської Народньоі Республіки і Уряд Кубанського Краю взаємно визнають Кубанський край з Чорноморщиною і Українську Народню Республіку політично незалежними і суверенними державами.

§ 2. Уряд Украінської Народньоі Республіки і Уряд Кубанського Краю взаємно зобов'язуються підпирати один одного в спільній боротьбі за державну незалежність обох Республік в справах військових, політичних, господарських і фінансових.

§ 3. Уряд Украінської Народньоі Республіки і Уряд Кубанського Краю взаємно зобов'язуються не заключати ніяких договорів чи конвенцій з іншими державами, котрі були-б направлені проти інтересів котрого-небудь із учасників цього договору.

§ 4. Уряд Украінської Народньоі Республіки і Уряд Кубанського Краю взаємно зобов'язуються заключити між собою в найближчому часі в мірі розвитку спільноі праці морську конвенцію а також договори, що регулювали-б господарські та фінансові взаємовідносини між обома Республіками.

§ 5. Договір цей входить в силу з моменту його підписання і по скликанню відповідних вищих законодавчих державних установ обох Республік, має бути негайно внесений на іх ратіфікацію.

Договір цей складений в 2-х примірниках в м. Варшаві СЕРПНЯ 7-го ДНЯ 1920 року.

Договір підписали:
З боку України:
Андрій Лівицький
Сергій Тимошенко
С. Стемповський
І. Фещенко Чопівський
З боку Кубані:
Гнат Білий
Іван Івасюк
Павло Сулятицький

З оригіналом згідно.

Секретарь украінськоі Дипмльоматичноі місіі в Польщі

[підпис]
[кругла гербова печатка: «Дипломатична місія в Річі Посполитій Польській»]