ЗУРРСУУ/1920/14/Про поліпшення становища робітників лікарсько-санітарної справи
◀ Про Центральне Статистичне Бюро | ЗУРРСУУ/1920/14 Про поліпшення становища робітників лікарсько-санітарної справи |
Про мобілізацію слухачів Вищих Медичних Шкільних Закладів ▶ |
|
На засіданні з 10-го червня 1920 р. Рада Народніх Комісарів постановила:
Впровадити в життя на теріторіі Украіни постанову Ради Робітничо-Селянської Оборони Р. С. Ф. Р. Р. про поліпшення становища робітників лікарсько-санітарної справи.
З огляду на великий брак медичного персоналу, загрозу поширення пошестей та важкі умови праці медичного персоналу Рада Робітничо-Селянської Оборони постановляє вжити слідуючих заходів для поліпшення становища робітників лікарсько-санітарної справи.
1. а) В прифронтовій смузі (с.-т. в губерніях підлеглих фронтам) медично-санітарний персонал, який працює на висипнім тифі, користується через лікарсько-санітарні установи продовольством по нормі фронтовоі червоноармійськоі пайки.
б) Медичний персонал, який працює на висипнім тифі по-за фронтовою смугою і в инших гостро-заразливих лікарсько-санітарних установах, користується таким самим способом хлібом, рибою, цукром, милом, тютюном і сірниками по нормах тиловоі червоноармійськоі пайки.
2. Весь останній медичний і лікарсько-допомагаючий персонал, який працює беспосередно по лікуванню і догляді за хворими, переводяться в першу продовольчу категорію.
3. В місцевостях, де придбання харчів надзвичайно утруднене, персонал лікарсько-санітарних установ постачається через ці установи зі шпитального фонду по нормах установлених § 1 і 2.
- Примітка: В місцевостях, де медперсонал вже користується підвищеними продовольчими нормами, останні не змінюються цьою постановою. Не обмежується також можливість збільшення норм, як що на це дозволяють місцеві умови.
4. Пошесний персонал не може притягатися до виконування трудовоі повинности в працях, не звязаних з обслугуванням лікарсько-санітарних установ.
5. Нездатні до праці члени родин персоналу, на яких поширюється сила 1-ої ст. цього декрету, переводяться в першу продовольчу категорію задержанням доповняючої картки „Червоної зірки“.
- Примітка: Сила § 4 постанови Ради Оборони з 10-го грудня 1919 р. не змінюється цьою постановою.
6. Пропонується Наркомпраці: а) в 10-денний речинець виробити і оголосити норми оплати пошесного персоналу в звязку з окремими умовами його праці, б) поставити в обовязок своім органам приймати, розглядати і задовольняти в прискоренім способі заяви та назначення соціяльної допомоги пошесним робітникам і їх родинам.
7. Зайнятися поліпшенням житлових умов медично-санітарного персоналу: а) переселити робітників, які живуть в антісанітарних помешканнях (підвалах, вогких квартирах) в помешкання, які відповідають вимогам гігієни на рівні з фабрично-заводськими робітниками; б) що до всіх житлових заходів (переселення і инш.) робітники лікарсько-санітарної справи і їх родини користуються полекшами, встановленими декретом Р. Н. К. з 10-го квітня 1919 р.
8. З метою облегчення постачання одягу і обуття робітникам лікарсько-санітарної справи: а) лікарсько-санітарні установи користуються в перву чергу правами одержання від заготовчих органів призначеного для іх персоналу спеціяльного одягу і обуття (вирободежі) по нормах встановлених для цього персоналу, тарифним статутом професійної спілки „Всемедикосанпраці“; медичньому і санітарному персоналові, відрядженому на боротьбу з пошестю, надається право позачергового одержування від відповідних продорганів необхіднього одягу і обуття.
9. Народнім Комісаріятом Охорони Здоровля, Праці, Продовольчих Справ і Внусправ пропонується негайно інструктовати свої органи про спосіб здійснення цього декрету, при чому всі роспорядження в цій галузі подаються до відому Наркомздорову і Наркомпрацї.
10. Задля вирішення і вияснення всіх питань, які можуть повстати при пристосуванні цієї постанови, установлюються на місцях комісіі з представників здороввідділу, трудвідділу і спілки „Всемедикосанпраці“, котрі доповнюються в відповідних випадках представниками Наркомпроду і Наркомвнусправ.
Голова Ради Робітничо-Селянськоі Оборони В. Ульянов (Ленін). Секретар С. Бричкина.
Харків, 10-го червня 1920 р.
Голова Ради Народніх Комісарів
Т. в. о. Керуючого Справами
Ждан-Пушкин.
Секретар Раднаркому
Миронов.
Оголошено в «Вістях» В. У. Ц. В. К. і Хар. Губвиконкому з дня 3-го липня 1920 р. Ч 161.
Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:
- вираження народної творчості (фольклор);
- акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
- розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).