ЗУРРСУУ/1922/1/19/Про майно, яке вивозилось в Польщу в період від 1914 по 1920 рік

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1922‎ | 1
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1922/1/19 (1922
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про майно, яке вивозилось в Польщу в період від 1914 по 1920 рік
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

299. Про майно, яке вивозилось в Польщу в період від 1914 по 1920 рік.

З огляду на те, що згідно мирної угоди з Польщею, яку підписано в Ризі 18 березня 1921 р. — україно-російська сторона може на правах взаємности вимагати від Польщі повернення та реевакуації всього майна, що вивезено за час з 1914 року по 1920 р., так польськими, як і німецькими владами з терену УСРР і які є зараз на терені Польської республіки — Презідія ВУЦВК-у наказує:

I. Всім державним установам та суспільним організаціям Республіки, які мають матеріяли та відомости про вивіз майна в Польщу, негайно повідомити про це Народній Комісаріят Справ Закордонніх.

II. Всім Губвиконкомам, особливо ж межуючих з Польщею губерній, пропонувати всім громадянам, майно яких вивезено до Польщі при зазначених више обставинах, негайно повідомляти про це місцеві Виконкоми, для порушення через Наркомчужсправ питання, про повернення майна на Вкраїну та передачі його власникам.

Доказом факту можуть бути не лишень документи, що безпосередньо підтверджують його, але й свідоцькі викази окремих громодян, завірених місцевими народніми судами або нотаріяльними відділами місцевих органів юстіції.

III. Всі зазначені в цій постанові документи, повідомлення та свідоцькі викази треба по мірі виявлення та вступу, негайно надсилати за для використання в Народній Комісаріят Справ Чужоземних на адресі: м. Харків, Чернишевська вул., 60 Економично-Правовий відділ.

м. Харків, дня 19 квітня 1922 року.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Секретар ВУЦВК-у

Оголошено в «Вістях» ВУЦВК від 9 травня 1922 р. ч. 102.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).