ЗУРРСУУ/1923/1/18-19/Про адміністративно-територіяльний поділ Харківщини

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1923‎ | 1‎ | 18-19
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1923/1/18-19 (1923
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про адміністративно-територіяльний поділ Харківщини
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

313. Про адміністративно-територіяльний поділ ХАРКІВЩИНИ.

Президія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету постановляє:

Встановити такі окружні (повітові) центри і округи (повіти) на території Харківщини:

I. Сумська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Сумах, в складі повітів: Сумського, частини Лебединського і Охтирського, в складі таких районів (волостей):

1. Білопільський — з Білопільської, Проруцької, Ворожб'янської волостей, з центром в с. Білополля.

2. Річанський — з Річанської, Павлівської і Ястребинської волостей, з центром Річки.

3. Хотинський — з Хотинської, Писарівської, Стецьківської, Миколаївської волостей, з центром в с. Хотень.

4. Юнаківський — з Юнаківської, Біловодської волостей, з центром в с. Юнаківка.

5. Вирівський — з Виривської, Ульянівської волостей, з центром в с. Віри.

6. Степанівський — з Степанівської, Терешківської волостей, з центром в с. Степанівка.

7. Сумський — з Сумської, В. Чернечинської волостей, з центром в м. Сумах.

8. Тернівський — з Тернівської, Ганнинської, Бобрицької, Куянівської волостей, з центром в с. Тернах.

9. Сироватський — з Н.-Сироватської, В.-Сироватської, Велико-Бобрицької волостей, з центром в с. Н.-Сироватка.

10. Вільшанський — з Вільшанської, Зеленківської, Товстянської, Тучнянської, Деркачівської і частини Недригайлівської волостей, з центром в с. Ольшани.

11. Ворожб'янський — з Ворожб'янської, Межиріцької, Велико-Історопської, М.-Історопської волостей, з центром в м. Ворожба.

12. Штепівський — з Штепівської, Марківської, Вер. Сульської, Луциківської і Павленківської волостей, з с. Дмитрівка (Зеленківської волости), з центром в с. Штеповка.

13. Михайлівський — з Михайлівської, Василівської, Червленівської волостей, з центром в с. Михайлівка.

14. Лебединський — з Лебединської, Пристайлівської, Бобрівської, Боровенківської, Рябушинської, Бишкінської волостей, з заштатним містом Лебедином і з центром в м. Лебедині.

15. Славгородський — з Славгородської, Ряснянської волостей, з центром в с. Славгород.

16. Боромлянський — з Боромлянської і Жигайлівської волостей, з центром в с. Боромля.

17. Тростянецький — з Тростянецької, Більчанскої волостей, з центром в с. Тростянець.

18. Краснопільський — з Краснопільської, Покрівської волостей, з центром в с. Краснополля.

II. Богодухівська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Богодухові, в складі повітів: частини Лебединського, Охтирського і Богодухівського на Харківщині і частини Зінківського на Полтавщині, в складі таких районів (волостей):

1. Чупахівський — з Чупахівської, Олешанської, Мартинівської, Довжанської, Буймерівської волостей, з центром в с. Чупахівка.

2. Кириківський — з Кириківської, Дернівської, Тарасівської волостей, з центром в с. Кириківка.

3. Охтирський — з Охтирської, Журавенської, Кухрянської, Ясенівської волостей, з центром в м. Охтирці.

4. Котелівський — з Котелівської волости, з центром в с. Котельва.

5. В.-Писарівський — з Велико-Писарівської, Ямнинської, Вільнівської, Попівської волостей, з центром в с. В. Писарівка.

6. Н.-Рябинівський — з Н.-Рябинівської, Яблочанської, Куп'еваської волостей, з центром с. Нова-Рябина.

7. Красно-Кутський — з Красно-Кутської, Козіївської, Пархомівської, Качалівської, Мурафської волостей, з центром в м. Краснокутськ.

8. Богодухівський — з Богодухівської, Полково-Микитівської, Хруще-Микитівської волостей, з центром в м. Богодухові.

9. Синянський — з Сенянської, Мало-Писарівської, Лютівської волостей, з центром в с. Сінне.

10. Колонтаївський — з Колонтаївської і Констянтинівської волостей, з центром в с. Колонтаїво.

11. Грунський — з Грунської, Комишанської, Куземинської Зінківського повіту на Полтавщині, з центром в с. Грунь.

12. Рублівський — з Рублівської, Філенківської волостей, з центром в с. Рублівка.

III. Харківська округа (повіт) з окружном (повітовим) центром в м. Харкові, в складі повітів: частин Харківського, Валківського, Вовчанського і Зміївського, в складі таких районів (волостей):

1. Коломацький — з Коломацької, Олексіївської волостей, з центром в с. Коломака.

2. Валківський — з Валківської, Перекопської, Сніжківської, Мінківської волостей, з зашт. м. Валки, з центром в м. Валки.

3. Комишеваський — з Комишеваської, Гряківської, Сидоренківської волостей, з центром в с. Камишеваха.

4. Водолазький — з Ново-Водолазької, Старо-Водолазькоі, Знаменської, Новоселівської, Станичанської волостей, з центром в с. Водолага.

5. Люботинський — з Люботинської, Старо-Мерчанської, Огульчанської волостей, з центром в м. Люботин.

6. Харківський — з Харківської, Олексіївської, Велико-Данилівської, Григорівської, Безлюдівської, Бабаївської, Роганської волостей, и оселі «Южного» і «Високого», з центром в м. Харкові.

7. Золочівський — з Золочівської, Карасівської, Одноробівської, Довжанської волостей, з центром в м. Золочові.

8. Козаче-Лопанський — з Козаче-Лопанської, Удянської, Прудянської волостей, з центром в м. Козача Лопань.

9. Липецький — з Липецької, Веселівської волостей, з центром в с. Липці.

10. Циркунівський — з Циркунівської, Непокритянської волостей, з центром в с. Циркуни.

11. Деркачівський — з Деркачівської, Черкасо-Лозовської волостей, з центром в с. Деркачі.

12. Мерефянський — з Мерефянської волости, з центром в с. Мерефа.

13. Вільшанський — з Вільшанської, Велико-Рогозинської, Вертіївської волостей, з центром в с. Ольшани.

14. Чугуївський — з Чугуївської, Зароженьскої, Введенської волостей з заштатним м. Чугуївом, з центром в м. Чугуїві.

15. Коротичанський — з Пересічанської, Будянської волостей, з центром в с. Коротечи.

16. Печенізський — з Печенізської волости, з центром в с. Печеніги.

17. Вовчанський — з Вовчанської, частин Волохівської, Рубежанської волостей, з заштатним містом Вовчанськом, з центром в м. Вовчанську.

18. Рубежанський — з частини Рубежанської, Тернівської, Старо-Салтівської волостей, з центром в с. Рубежна.

19. Біло-Колодезянський — з Біло-Колодезянської, частин Волохівської, Червоно-армійської, Вільховатської волостей, з центром в с. Білий-Колодязь.

20. Хотімлянський — з Хотімлянської, Мартівської, частини Червоноармійської волостей, з центром в с. Хотомля.

21. Коробчанський — з Коробчанської, Леб'яжівської волостей, з центром в с. Коробочка.

22. Зміївський — з Зміївської, Замостянської, Борівської, Соколівської волостей, з заштатним містом Зміїв, з центром в м. Зміїві.

23. Таранівський — з Таранівської, Гуляйпільської, Борчанської, Охочанської волостей, з центром в с. Тарановка.

24. Олексіївський — з Олексіївської, Бережської волостей, з центром в с. Олексіївка.

IV. Куп'янська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Куп'янську, і в складі таких повітів: частин Купянського і Вовчанського, в складі таких районів (волостей):

1. Бурлуцький — з Бурлуцької, частини Червоноармійської, Шиповатської, Вільховатської, Козинської волостей, з центром в с. Бурлуцьк.

2. Жовтневий — з Жовтневої, Рублянської, частин Вільховатської, Козинської, Волохівської волостей, з центром Жовтневе.

3. Шиповатський — з частини Шиповатської і Бурлуцької волостей, з центром в с. Шиповате.

4. Старовірівський — з Старовірівської, Булацілівської, Бурлуцької, Волосько-Балакліївської, Н. Миколаївської волостей, з центром в с. Старовіровка.

5. Двурічанський — з Двурічанської, Колодезянської, Гущинської і частини Камінської волостей, з центром в с. Двурічна.

6. Кобанський — з Кобанської без села Голубово, Макіївської волостей, із центром в с. Кобаннє.

7. Куп'янський — з Куп'янської, Петропавлівської, Н. Осинівської волостей, з центром в м. Куп'янську.

8. Н. Дуванський — з Н. Дуванської, Свердловської волостей, з центром в с. Н. Дуванка.

9. Вільшанський — з Вільшанської, частини Камінської волостей, з центром в с. Ольшани.

10. Покрівський — з Покрівської, Тарасівської волостей, з центром в с. Покровську.

11. Сватівський — з Сватівської волости, з центром в с. Сватово.

12. Сенківський — з Сенківської волости, з центром в с. Сеньково.

V. Із'юмська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Із'юмі, в складі повітів: частин Куп'янського, Зміївського і Із'юмського на Харківщині і частини Слов'янського новіту на Донеччині, в складі таких районів (волостей):

1. Андріївський — з Андріївської, Шелудківської, Лиманської волостей, з центром в с. Андріївка.

2. Балакліївський — з Балакліївської, Волохово-Ярської волостей, з центром в с. Балакліївка.

3. Отрадівський — з Отрадівської, Шебелинської, Попельнянської, Лозовенківської волостей, з центром в с. Отрадне.

4. Бугаївський — з Бугаївської, Кунівської волостей, з центром в с. Бугаївка.

5. Борівський — з Борівської, Пісчанської, Гороховатської волостей, з центром в с. Борова.

6. Савинський — з Савинської, Гусарівської, Чепельської, Крючківської волостей, з центром в м. Савинці.

7. Петрівський — з Петрівської, Мечебілівської, Вел.-Комишевахської волостей, з центром в с. Петрівка.

8. Із'юмський — з Із'юмської, Червонооскольської волостей, з центром в м. Із'юмі.

9. М. Комишевахський — з Комишевахської, Довжанської, Стратилатівської, Корульської вол. Слов'янського повіту на Донеччині волостей, з центром в с. Мала Комишеваха.

10. Борвінківський — з Борвінківської, Данилівської, Гаврилівської волостей, Слов'янського повіту на Донеччині, з центром в с. Барвінково.

11. Шандриголівський — з Шандриголівської, Тернівської, Богородичанської волости, на північ від Дінця, без осель „Банне“ і „Тетянівка“ Слов'янського повіту на Донеччині.

м. Харків, дня 7 березня 1923 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т. В. О. Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).