Перейти до вмісту

Категорія:Роботи за країною

Матеріал з Вікіджерел

Категорія[ред.]

Віднесення автора до тієї чи іншої Літератури доволі складне і викликає масу суперечок. Як класифікувати автора? Зважати на етнічне походження? Культурні впливи? Громадянство? Значення для культури того чи іншого народу? Чи був Микола Гоголь українським письменником, адже всі свої твори він писав російською мовою? Чи вважати Тараса Шевченка автором і російської літератури, адже він писав і російською?

На ці надто складні питання накладається і специфіка проекту Вікіджерела, де маємо твори українською та переклади. Чи розрізняти нам в такому разі твори американських та англійських авторів перекладені з однієї мови? А ірладських та шотландських, що писали англійською?

Для уникнення суперечок і полегшення пошуку за категоріями з одного боку і збереженням сумісності з найбільшими Вікіджерелами іншими мовами з іншого боку, наразі прийнятий наступний підхід до класифікації: за народом. Тобто у випадку суперечок автор / робота включається до категорій всіх країн, народи, яких можуть вважати їх частиною своєї культурної спадщини.

Підкатегорії

Показано 3 підкатегорії з 3.

А

Є