Коментар МЗС України у зв'язку із черговими маніпуляціями російського МЗС

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коментар МЗС України у зв'язку із черговими маніпуляціями російського МЗС (2018
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Опубліковано 21 листопада 2018 року о 18:45
Джерело: kmu.gov.ua

Ми вчергове спостерігаємо вільне читання і трактування з боку Росії норм двосторонніх і багатосторонніх угод.

Жодне положення Договору 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні та тривалі перевірки суден, які прямують до українських портів.

Росія не має права перешкоджати свободі судноплавства — ані згідно з Конвенцією ООН з морського права, ані згідно з двосторонньою договірною базою.

Ми вдячні нашим партнерам за чітку і послідовну позицію щодо засудження порушень міжнародного права з боку Росії в Азовському морі і Керченській протоці.

Україна і надалі залишатиметься вірною Статуту ООН і нормам міжнародного права та продовжить захищати свої права в арбітражному провадженні щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному і Азовському морях, та у Керченській протоці.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи..