Конституційний закон про Литовську державу

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конституційний закон про Литовську державу (1991
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
http://www.adhdportal.com/book_3284_chapter_10_KONSTITUIONNYJJ_ZAKON_LITOVSKOJJ_RESPUBLIKI.html
Coat of arms of Lithuania.svg
Конституційний закон Литовської держави
Про Литовську державу

Верховна Рада Литовської Республіки,

беручи до уваги ту обставину, що більше трьох четвертей всіх жителів Литви, що володіють активним виборчим правом, 9 лютого 1991 року в ході проведеного загального опитування (плебісциту) таємним голосуванням висловилися за те, щоб "Литовська держава була незалежною демократичною республікою ",

відзначаючи, що шляхом здійснення суверенних повноважень і волевиявлення народ Литви знову підтвердив свою незмінну установку щодо незалежної Литовської держави, усвідомлюючи результати плебісциту як загальну рішучість стверджувати і захищати незалежність Литви і будувати демократичну республіку і виконуючи волю народу Литви, приймає і урочисто проголошує цей Закон.

Стаття 1. Положення про те, що "Литовська держава є незалежною демократичною республікою" є конституційною нормою Литовської Республіки та основоположним принципом держави.

Стаття 2. Конституційна норма, сформульована в статті 1 цього Закону, і основний принцип держави можуть бути змінені тільки шляхом загального опитування (плебісциту) народу Литви, якщо за це висловиться не менше трьох четвертей всіх громадян Литви, які володіють активним виборчим правом.

Голова Верховної Ради Литовської Республіки Вітаутас Ландсбергіс

Вільнюс, 11 лютого 1991 року

№ I-1051