Перейти до вмісту

Кримська світлиця/2012/42/Кримчани очима старого кримчака

Матеріал з Вікіджерел
Кримська світлиця, №42
Зінуре Ісмайлова
Кримчани очима старого кримчака
Див. також: Кримська світлиця, №42 за 19.10.2012 2012
КРИМЧАНИ ОЧИМА СТАРОГО КРИМЧАКА

Персональна фотовиставка під такою назвою, третя за рахунком, Марка Пуріма (Агатова) відкрилася в рамках Днів кримчацької культури в Євпаторійському міському краєзнавчому музеї.

Марк Пурім — заступник голови республіканського товариства кримчаків «Кримчахлар», головний редактор літературно-художнього, науково-популярного журналу «Кримчаки», депутат Євпаторійської міськради, заслужений працівник культури АР Крим, в Євпаторії більше відомий під літературним псевдонімом Агатов. Він — автор двох десятків романів, повістей, оповідань. За мотивами його повісті «В павутині смерті» в дев’яностих роках минулого століття на Центральній кіностудії дитячих і юнацьких фільмів ім. М. Горького в Москві був знятий художній фільм «Гра на мільйони». Нині письменник завершує роботу над своєю новою книгою «Код страху Маркуса Кримі».

На фотовиставці «Кримчани очима старого кримчака», розміщеній у двох великих залах, демонструються фотографії, героями яких стали кримчаки, караїми, кримські татари та представники інших народів, що проживають на півострові. М. Пуріма привітала з новим творчим досягненням секретар Євпаторійської міської ради Анжела Ніколаєнко, Мирнівський селищний голова Олег Парасків, голова культурно-просвітницького товариства кримчаків «Кримчахлар» Дора Піркова, голова грецької общини «Елефтерія» з Євпаторії Тетяна Муравйова, завідувач відділу міського краєзнавчого музею Тетяна Гур’янова, голова євпаторійського фотоклубу «Надія» Юрій Теслєв та інші.

У концертній програмі на мистецькому святі виступили національні творчі колективи, зокрема, державний кримськотатарський ансамбль «Хайтарма», народний караїмський ансамбль «Фідан» («Паросток»), народний ансамбль грецького танцю «Елефтерія», кримськотатарський ансамбль «Севінч» («Радість»). Завідувач народного історико-етнографічного музею кримчаків Ніна Бакші прочитала кримчацькою мовою свої вірші «Хайтарма» та «Я почую», а кримчацька група «Рувшан» («Радість») Театру танцю народів світу «Мозаїка» виконала «Весільну кримчацьку сюїту».

Після презентації фотовиставки співробітники музею ознайомили її учасників з історією і культурою цього древнього народу, що перебуває нині на межі зникнення, з копіями архівних документів, фотографіями, предметами побуту та особистими речами євпаторійських кримчаків.

Зінуре ІСМАЙЛОВА,

провідний методист відділу зв’язків з національно-культурними, громадськими організаціями та міжрегіональної співпраці ДО «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр»

Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.

Сторінка має відтворювати всю наявну інформацію про авторство.