Лист ДАСУ від 10.11.2017 року №01.4/4224 «Про вчинення провокацій у приміщеннях державних архівів»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лист ДАСУ від 10.11.2017 року №01.4/4224 «Про вчинення провокацій у приміщеннях державних архівів» (2017
Голова Т. І. Баранова
Видання: Київ: 2017.


Lesser Coat of Arms of Ukraine (bw).svg
ДЕРЖАВНА
АРХІВНА СЛУЖБА
УКРАЇНИ
УКРДЕРЖАРХІВ
вул. Солом'янська, 24, м. Київ, 03110
Тел. 275-27-77, факс 275-36-55
E-mail: info@arch.gov.ua
Код ЄДРПОУ 37552598
10.11.201701.4/4224
На № _______________________
Про вчинення провокацій у
приміщеннях державних архівів

Головам обласних державних
адміністрацій

До Укрдержархіву надходить інформація, яка викликає глибоку стурбованість щодо можливості подальшої безперешкодної роботи державних архівів та збереженості документів Національного архівного фонду.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» (далі — Закон) держава гарантує умови для зберігання, примноження та використання Національного архівного фонду.

На адресу Укрдержархіву від державних архівів надходять численні звернення стосовно того, що група людей відвідує державні архіви з метою дестабілізації їх роботи та створення провокацій. Так, згідно відомостей, наявних в Укрдержархіві, означена група людей постійно провокує на конфлікти працівників архіву, а також цікавиться інформацією, зокрема, про камери відеоспостереження, встановлені у приміщеннях архіву, проводить фото- та відеозйомку власними технічними засобами в архівних приміщеннях, у тому числі службових, що заважає працівникам та іншим відвідувачам.

Згідно зі статтею 24 Закону та підпункту 41 пункту 4 Положення про Державну архівну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. № 870, Укрдержархів здійснює контроль за виконанням вимог законодавства у сфері архівної справи.

Статтями 16, 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлено, що обласна державна адміністрація здійснює управління архівною справою та контроль за додержанням законодавства про Національний архівний фонд на відповідній території.

Зазначені вище дії групи осіб у приміщеннях державних архівів шкодять іміджу державної установи, вносять хаос та деструктив у роботу колективу, створюють загрозу збереженості документів Національного архівного фонду.

З огляду на викладене, наполегливо просимо втрутитись у ситуацію, що склалася навколо державних архівів, здійснити додаткові заходи для посилення охоронного режиму їхніх будівель та приміщень, своєчасно реагувати на звернення керівництва державного архіву щодо можливих провокацій.

Голова

Т. І. Баранова

(підпис)


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).