Молитва до Розп'ятого Спаса Ісуса Христа в чудотворній Іконі в Зарваниці

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Молитва до Розп'ятого Спаса Ісуса Христа в чудотворній Іконі в Зарваниці

(Уложена Митрополитом Атаназієм Шептицьким в р. 1742)

О Пресолодкий Іcyce Спасителю мій!

Ти зійшов з неба на землю, із Вітцівських ніздр в утробу Пречистої Діви; прийняв чоловічество й поніс всі труди й терпіння на те, щоб мене прийняти знова до неба, з котрого разом з праотцями через неповздержність я був вигнаний. Ти свойого життя не пожалував, щоби мене через гріх помершого оживотворити. Ти зістав до хреста прикований й дозволив на йому бути в гору піднесений, щоб я побачив, як ти є добрим, милосердним й милостивим. Ти приклонив Твою Божественну голову, щоби мене уцілувати; розпростер свої всемогучі руки, щоби мене до Твойого Серця, розжареного любов’ю притягнути.

І що ж я на це? О темното, о злобо моя! Я не доглянув лише Твоєї любови до мене, не прийшов, не прив’язався до Тебе. Я полюбив радше дочасну красу цього світа, як Тебе, невисказане, безконечне добро. Отже сьогодні, коли споглядаю на Тебе, пізнаю й себе. Тебе як благого, милосердного й себе окаянного. А це увидівши, обминає мене страх, припадаю до Божественних Твоїх стіп і з каючимся Давидом кличу: «Помилуй мя Боже по великій милості Твоєй і по множеству щедрот Твоїх, очисти беззаконія моя». О всемилостивий Ісyce! Ти зволив приходячим ту і посіщаючим Тебе в цій святій Іконі, темним прозріти: просвіти й мене світлом Твоєї ласки, щоби м міг пізнати всі мої гріхи. Ти сотворив єси німим уста: дай і мені, онімівшому соромом і злобою, щоби м совершенно сокрушенним серцем виповів всі мої гріхи. Ти очистив прокажених на тілі: очисти ж і мою душу, споганену болотом гріха.

О Іcyce, бездно любови! Вислухай благання Свойого слуги, котрого ні сріблом ні золотом, лише Своєю неоціненною найсвятійшою Кровію викупив єси. Вислухай мене, кличу зі зітханням, і не відверни від мене Свойого лиця, щоби знова ворог моєї душі з наругою не сказав мені:

— Отсе укріпився на йому.

Дай мені тут на землі Тебе в серці, в умі і в устах всегда мати; а потім жити з Тобою в Небесному царстві в безконечні віки віків, амінь.