Молитви перед хрещенням

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Молитви перед хрещенням

Диякон: Благослови, владико. Священик: Благословен Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Люди: Амінь.

Молитва над оглашенним

Диякон: Господу помолімся. Люди: Господи, помилуй. Священик: В ім’я твоє, Господи, Боже істини, і єдинородного Сина твого, і Святого твого Духа, кладу руку мою на раба твого (на рабу твою) [ім’я], що сподобився (сподобилася) прибігнути до святого імени твого і під покровом крил твоїх схоронитися. Віддали від нього (неї) оту давню оману і сповни його (її) вірою в тебе, і надією, і любов’ю, щоб зрозумів (зрозуміла), що ти єси єдиний Бог істинний, і єдинородний твій Син, Господь наш Ісус Христос, і Святий Дух. Дай йому (їй) у всіх заповідях твоїх ходити і вгодне тобі зберегти, бо якщо вчинить це чоловік, живий буде в них. Напиши його (їй) в книзі життя твого, з’єднай його (їй) зі стадом насліддя твого, щоб прославилось імення твоє святе в ньому (ній), і возлюбленного твого Сина, Господа ж нашого Ісуса Христа, і животворящого твого Духа. Нехай очі твої завжди глядять на нього (неї) милостиво, а вуха твої, щоб почули голос моління його (її). Возвесели його (її) у ділах рук його (її), щоб ісповівся (ісповілася) тобі, поклоняючись і славлячи величне і всевишне ім’я твоє, і возхвалив (возхвалила) тебе завжди по всі дні життя свого. Бо тебе оспівують усі сили небесні, і твоя є слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.

Молитва заборони

Господу помолімся. Л.: Господи, помилуй. Господи Саваоте, Боже Ізраїля, ти зціляєш усяку недугу і всяку неміч. Зглянься на раба твого (рабу твою) [ім’я], знайди, і випробуй, і віджени від нього (неї) усі диявольскі діяння. Заборони нечистим духам і віджени їх, і очисти ділу твоїх рук, і, вживши бистрого твого діяння, скоро сокруши сатану під ногами його (її), і дай йому (їй) перемогу над нам і над його нечистими духами. Щоб він (вона), одержавши милість від тебе, сподобився (сподобилася) безсмертних і небесних твоїх таїн і славу тобі возсилав (возсилала), Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.

Молитва

Господу помолімся. Л.: Господи, помилуй. Сущий, Владико Господи, ти сотворив чоловіка на образ твій і на подобу, і дав йому власть на життя вічне, а потім, коли він через гріх відпав, ти не погордив ним, але через вочоловічення Христа твого спасення світу встановив. Ти й це твоє створіння визволи від ворожої неволі і прийми в твоє пренебесне царство. Відкрий його (її) духовні очі, щоб осяяло його (її) світло євангелія твого, спряжи з життя його (її) ангела світлого, щоб охороняв його (її) перед усякими ворожими підступами, перед зустріччю з лукавим, перед південним бісом і перед лукавими примарами.

І дише священик на уста його, на чоло і на груди, мовлячи: Вижени з нього (неї) всякого лукавого й нечистого духа, що скрився і гніздиться в серці його (її) (3) – духа обмани, духа лукавства, духа ідолослужіння і всякого користолюбства, духа неправди й усякої нечистоти, що діється з диявольської науки. Учини його (її) словесним овчам святого стада Христа твого, чесним членом Церкви твоєї, сином і спадкоємцем (дочкою і спадкоємницею) царства твого, щоб, поживши згідно з твоїми заповідями, і зберігши ечать непорушну, і захоронивши ризу неоскверненну, одержав (одержала) блаженство святих у царстві твоїм. Благодаттю, і щедротами, і чоловіколюбієм єдинородного Сина твого, що з ним благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.

Відречення сатани

Хрещеник (хрещениця) обретається до дверей храму.

Священик: Чи відрікаєшся сатани, і всіх діл його, і всіх ангелів його, і всього служіння його, і всієї гордині його? Хрещеник (хрещениця), або хресні батьки: Відрікаюся. Чи відрікаєшся сатани, і всіх діл його, і всіх ангелів його, і всього служіння його, і всієї гордині його? Хрещ.: Відрікаюся. Чи відрікаєшся сатани, і всіх діл його, і всіх ангелів його, і всього служіння його, і всієї гордині його? Хрещ.: Відрікаюся. Чи ти відрікся (відреклася) сатани? Хрещ.: Відрікся (відреклася).

З’єднання з Христом

Хрещеник (хрещениця) обретається лицем до престолу.

Священик: Чи з’єднуєшся з Христом? Хрещ.: З’єднуюся. Чи з’еднуєшся з Христом. Хрещ.: З’єднуюся. Чи з’єднуєшся з Христом. Хрещ.: З’єднуюся. Чи з’єднався (з’едналася) ти з Христом? Хрещ.: З’єднався (з’єдналася). Чи віруєш йому? Хрещ.: Вірую йому як цареві і Богу.

Символ віри

Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віками, - світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком. І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця [і Сина] ізходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків. В єдину, святу, соборну й апостольську церкву. Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.

Священик: Чи з’єднався (з’єдналася) ти з Христом? Хрещеник (хрещениця): З’єднався (з’єдналася). Чи з’єднався ти з Христом? Хрещ.: З’єднався (з’єдналася). Чи з’єднався ти з Христом? Хрещ.: З’єднався (з’єдналася). І поклоніся йому.

Хрещеник (хрещениця) поклоняється, кажучи: Поклоняюся Отцю, і Сину, і Святому Духові, Тройці єдиносущній і нероздільній. Благословен Бог, що хоче, щоб усі люди спаслися і до пізнання істини прийшли, нині і повсякчас, і на віки віків. Люди: Амінь.

Молитва

Господу помолімся. Л.: Господи, помилуй. Владико Господи, Боже наш, поклич раба твого (рабу твою) [ім’я] до святого твого просвіщення і сподоби його (її) цієї великої благодаті святого твого хрещення. Здійми його (її) ветхість і обнови його (її) на життя вічне. Сповни його (її) сили Святого Духа твого на з’єднання з Христом твоїм, щоб він не був (вона не була) більше дитиною тіла, але дитиною твого царства. Благоволінням і благодаттю єдинородного Сина твого, що з ним ти благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Л.: Амінь.