НУО УСРР/Всеукраїнська Наукова Асоціяція Сходознавства

Матеріал з Вікіджерел
Наукові установи та організації УСРР
Всеукраїнська Наукова Асоціяція Сходознавства
Харків: 1930
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА АСОЦІЯЦІЯ СХОДОЗНАВСТВА
Харків, вул. К. Лібкнехта, 33

Засновано 1926 р. На чолі стоїть Правління; філій з (у Харкові, Київі й Одесі). Філії мають но 2 основних відділи: Політико-Економічний, що поділяється на Секції Закордонного й Радянського Сходу, і Історико-Економічний, що поділяється на Секції Етнологічну. Археологічну. Мовознавства й Літературну. При Асоціації організовано курси живих східніх мов у Харкові та Київі.

Особовий склад: академіки: Бузескул В. П., Кримський А Г.. Воблий К. Г.. Левитський В. Ф, професори: Ріттер П. Г., Гладстерн А. М., Томсон, Синявський О. С., Сухов О. О.. Петруш. Ф. О.. Дложевський О. С., Федоровський О. С.. Вайсман А. Т., Жілік, Зуммер В. М., Гордеев А. П., Курі П. Г., Моргилевський, Булахібський Л. А., Загоровоький М. А.; викладачі — Ковалевський А. П., Величко Л. І., Фьодоров В. Г., Горбань М. В. Тичина її. Г., Костянтинопольський М. Л., Новицький М. К., Болтенко М. Ф.

Фінансується з коштів НКОоу. Виконано такі роботи: вивчення рибальства на Чорному морі (проф. Загоровоський), археологічні дослідження для розшукування пам’яток золотоординської старовини і тюркської матеріяльної культури, вивчення земельних стосунків за татарщини, вивчення мови та фолькльору Маріупольських греків, вивчення економіки Ближнього Сходу в зв’язку з економікою УСРР і інш. Друкується: у бюлетенях Асоціації, в журналі «Східній Світ» зокрема — «Нариси з історії господарського побуту Стародавнього Єгипту» акад. Левитського. Брала участь в Ольвійських розкопах (проф. Дложевський). Накреслено такі завдання: поглиблене вивчення країн Ближнього па Середнього Сходу з погляду їхнього економічного зв’язку з УСРР, і дальші роботи з археології та вивчення взаємовідносин України з країнами Сходу в історичній перспективі. Передбачається взяти участь у роботах відновл. колишн. Археолог. Інституту в Костянтинополі.

Суспільне надбання

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала в суспільному надбанні в Україні
  • Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Україні, де авторське право діє протягом життя автора плюс 70 років.
  • Автор помер у 1930 році, тому ця робота є в суспільному надбанні в тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути в суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.