Наказ Головної управи війська УНР від 27.03.1919 Ч. 236

Матеріал з Вікіджерел
Наказ Головної управи війська УНР від 27.03.1919 Ч. 236
Симон Петлюра
Архів:ЦДАВО/1075/2/5
НАКАЗ
Головноі Управи Війська Украінськоі Народньоі Республіки.
Ч 236.
27-го березня 1919 року.
(По Канцеляріі Військового Міністерства)

Цім оголошую телеграму Головного Отамана Республіканських Військ подану 13-го березня б. р. під ч. 1212:

„Передаеться Вам текст присяги Украінських військ:

Клянусь честью громодянина Украінськоі Народньоі Республіки і торжественно присягаю Всемогущому Богу вірно Украінській Народній Республіці служити, слухняно повинуватися іі верховній владі Діректоріі, правительству і народній арміі. Присягаю поважати і захищати накази і всякі препоручення іх по службі, точно іх виконувати супроти всякого ворога Украінськоі Народньоі Республіки та трудящого люду, хто-б цей ворог не був і де тільки воля Верховноі Республіканськоі влади буде вимагати: на воді, на суші, у воздусі, в день і ніч, в боях, наступах, в сутичках і всякого роду предприемствах, словом на кожному місці, у всяку пору і в кожнім випадку хоробро і мужно до останньоі краплі крові боротися. Своіх військових частин, прапорів і зброі ні в якому разі не кидати, з ворогом ні в які, навіть найменші, порозуміння, не входити, завжди поводитись так, як цього військові закони та честь воіна-лицаря вимагають, в цей спосіб і честь жити і честь умерти. В цьому мені, Святий Боже, моя любов до Украіни Рідньоі та народу, допоможи.“

Затверджую 12-го березня 1919 року іменем Діректоріі Отаман ПЕТЛЮРА. З одержанням цього наказу наказую негайно всім військам Украінськоі Народньоі Республіки заприсягти на вірність нашій Республіці і владі. Присягу відбути при відповідній обстановці, причому присягу кожен козак, старшина та військовий урядовець мае ствердити власним підписом.

ГОЛОВНИЙ ОТАМАН ПЕТЛЮРА.

Підписали: За Військового Міністра, Отаман Сиротенко.

Начальник Канцеляріі Військов. Мін., Отаман Галкин.

З орігіналом згідно:

 За Начальника Загальноі Управи Кандиба.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).