Нотатки мандрівника/Deutschland

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
DEUTSCHLAND.

Німеччина „Deutschland“. Німецький край. Німецьке царство. Навіть не республіка.

Не диво, що уряд соціял-зрадників так дбайливо зберігає назви та наймення кайзерівської Німеччини з нахабним „Deutschland, Deutschland über alles“[1] — Кайзерплац[2] Фридрихштрасе[3], Гогенцолерндам[4] та инші пам'ятки вокзалів, шкіл, установ освіти, музеїв імени тих гнобителів, з якими боролася навіть буржуазія й від яких так запально відсахуються соціял-зрадники. Не диво! Соціял-зрадникам перепадало від гнобителів. Вони чесні перед ними. „Хто старий хліб-сіль забуває“… і вони не забувають. Хоч соціял-зрадники разом із капіталістами безперестанку гноблять у тюрмах 7.000 робітників-революціонерів, хоч вони ніякими засобами не вагаються душити робітництво, в морях крови залити всякий його опір капіталістам, — зате вони невтральні до гнобителів капіталістів, буржуазії і взагалі всяких там монархістів… Організований фашизм із широкою пропагандою, акціями путчів за Гогенцолернів, демонстрації, святкування царських днів, допомога капіталістам із державної скарбниці на розвиток їх прибутків та необмеженої експлоатації робітництва, — все це прикривається невтральністю, а в салонах ллється в пельки шампань за їх здоровля.

Тому хіба дивно, що преса буржуазії так захлинається, щоб як-наймайстерніше підкреслити про іменини Вільгельма, про одвідини кронпринцем шпиталю, про візиту Врангеля і т. и.

Німеччина Гогенцолернів під гербом кайзера на монеті й урядом монархо-буржуазії з соціял-зрадниками — живе…

Вона наповнює кафе, бари, ресторани, нічні пристановища жіночої й гомосексуальної розпусти… Вона перетворила театри на рев'ю, як першу вечірню ступінь еротичного роздратовання звироднілої буржуазії, де голе жіноче тіло відограє першу ролю; вона удосконалила німецьку техніку в кіно руками робітників для демонстрації тупих, сантиментально-обивательських або невтрально-гумористичних фільм…

——————

  1. Германія скрізь і всюди, „вище за все і всіх“.
  2. Майдан царя.
  3. Вулиця Фридриха Великого.
  4. Вулиця — висип Гогенцолернів (царської фамілії).