Передмова — М. М. Попова

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПЕРЕДМОВА

Уміщені в цій книзі документи присвячені боротьбі з українським націоналістичним ухилом всередині двох компартій — КП(б)У та КПЗУ.

Така боротьба має величезне значіння, тому що цей націоналістичний ухил надто сприяє зовнішній і внутрішній контр-революції.

Наші вороги надто зацікавлені просуненням і зміцненням націоналістичного ухилу в КП(б)У та КПЗУ, бо це визначає розклад партійних лав, дезорганізацію лав пролетаріяту й мас трудящих перед лицем могутніх ворогів.

Про це досить докладно й переконливо сказано в самих документах і тому немає чого повторюватися в передмові.

Ми хотіли б визначити лише один момент, що його немає в документах. Його потрібно завжди мати на увазі, підходячи до оцінки ролі й значіння українського націоналістичного ухилу серед КП(б)У та КПЗУ. Якщо казати про КПЗУ, то треба констатувати, що боротьба з націоналістичним ухилом серед КПЗУ є перш за все боротьбою з українським націоналістичним ухилом, бо такий національний склад КПЗУ. Переважна частина членів цієї партії складається з українських що-до національности робітників та селян, деякі з них ще не порвали остаточно ідейно-психологічного звязку з дрібною буржуазією.

Декільки инакше стоїть справа в КП(б)У. Всередині КП(б)У не менше, коли не більше значіння, ніж боротьба з українським націоналістичним ухилом, має боротьба з ухилом у бік російського великодержавного шовінізму. Різке відмежування від Шумського й невеличкого гуртка його однодумців у жодній мірі не визначає сигналу до зменшення або хоча б до послаблення цієї боротьби.

Навпаки, стале провадження національної політики, зокрема провадження українізації, нещадна боротьба із всіма ухилами в бік російського великодержавного шовінізму, хоча б у формі пасивного саботажу провадження українізації, залишається найважливішим завданням нашої партії, бо чим рішучіше партія провадить українізацію й бореться з впливами великодержавного шовінізму й навіть з ухилами до нього в нашій країні, особливо в партії, тим міцніше зростається вона органично з українськими робітниками та селянськими масами, тим безнадійнішою стає спроба всіх контр-революціонеров, хто б вони не були, у своїй боротьбі проти міжнародньої революції та СРСР, спекулювати українським національним питанням.

20/VII—27 року.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1938 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.