Перейти до вмісту

Плавання/Початкові вправи, що привчають до води

Матеріал з Вікіджерел
Плавання
Едвард Жарський
Початкові вправи, що привчають до води
Нью-Йорк: 1965
ПОЧАТКОВІ ВПРАВИ, ЩО ПРИВЧАЮТЬ ДО ВОДИ

Виконуються на мілкому місці /вода повинна сягати не вище грудей/.

Вправа 1. Хотьба по дну і різні довільні довільні рухи руками, тулубом і ногами, а також біг з нахилом тулуба вперед.

Вправа 2. Розставити ноги на ширину плечей, нахилити тулуб вперед до горизонтального полохення, руки опустити у воду. Рухи руками з боку в бік, то розслаблені, то напружені.


Рис. 1.
Вправа 3. Стрибки вгору з поворотами вправо, вліво, назад і-з присіданням у воді.

Вправа 4. Зануритись під воду, встати і не витирати руками обличчя.

Вправа 5. Зануритись і затриматись під водою без видиху на 5-10 сек.

Вправа 6. Зануритись, зробити під водою видих і встати,

Вправа 7. Зануритись під воду, відкрити очі,зробити видих і встати. Цю вправу можна ускладнити. Поділити юнацтво на дві групи, поставити їх обличчям один до одного на відстані витягнутої руки. На команду занурюються під водою показують один одному руки, загнувши по кілька пальців. Виринувши, кожний повинен сказати, скільки пальців показузав його товариш /рис. 1/.

Вправа 8. Взявшись за руки, юнаки по черзі занурюються під воду по кілька разів, виконуючи під водою видих.

Вправа 9. Зануритись під воду, відкрити очі і, не роблячи видиху, розкрити рот, потім зробити видих через рот і ніс.


Рис. 2. “Поплавець”
Вправа 10. “Поплавець”. Зробити повний вдих, присісти під водою і згрупуватись, обхопивши гомілки руками; голову нахилити якнайближче до колін і чекати, поки тіло не випливе на поверхню /рис.2/. Випрямивши ноги, стати на дно.

    

При повному вдиху питома вага тіла людини дорівнює 0,96-0,99, тобто менше від питомої ваги води, і воно може вдержуватись біля поверхні, не роблячи ніяких плавальних рухів.

    

Рис. 3. “Медуза”.
Вправа 11. “Медуза” Зробити глибокий вдих, опуститись під воду, нахилитись вперед до горизонтального положення, розкинувши в сторони розслаблені руки і ноги, і чекати, поки вода не виштовхне тіло на поверхню /рис.3/. Встати, випростуючись з допомогою рухів руками, ногами і тулубом.

Вправи 10 і 11 можна об'єднати в одну, ускладнивши її. Зробити повний вдих, присісти під водою, відкрити очі і згрупуватись, обхопивши гомілки руками. Коли тіло спливе на поверхню, з положення “поплавець” перейти в положення “медуза”, а потім знову в положення “поплавець”. Випрямивши ноги, стати на дно, підняти руки вгору і зробити повний видих.

Вправа 12. Напружити всі м'язи тіла і, не згинаючись у попереку, потихеньку повалитись вперед і спробувати лягти на воду.

Вправа 13. Те саме, що й у попередній вправі, але розслабивши всі м'язи.

Вправа 14. Руки підняти вгору, зробити повний вдих і, не згинаючись у кульшових суглубах, повільно податись назад і спробувати лягти на воду /рис.4/.


Рис. 4. Так виконується спроба лягти на воду спиною.

Вправа 15. Ковзання. Нахилившись вперед до горизонтального положення і тримаючи руки попереду, зробити глибокий вдих і опустити голову на воду. Зробити поштовх ногами від дна. Після поштовху тіло витягнути в пряму лінію і ковзати кілька метрів /рис. 5/


Рис. 5.

Розучуючи ковзання, не треба робити цю вправу на великій глибині чи ковзати в бік великої глибини. Краще робити навпаки; починаючи з такого місця, де вода сягає грудей, ковзати до берега.