Перейти до вмісту

Положення про дендрологічний парк місцевого значення «Саксагань»

Матеріал з Вікіджерел
Положення про дендрологічний парк місцевого значення «Саксагань»
2010

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області

(підпис) О. Ф. Оксамитний

“__” _______ 2010 року

 
ПОЛОЖЕННЯ
про дендрологічний парк місцевого значення «Саксагань»
 
1. Загальні засади

1.1. Дендрологічний парк місцевого значення «Саксагань» (далі — дендропарк) оголошено рішенням Дніпропетровської обласної ради від 23 травня 2008 року №396-15/У.

1.2. Дендропарк є природоохоронною та рекреаційною установою місцевого значення і входить до складу природно-заповідного фонду України.

1.3. Дендропарк розташований на лівому березі р. Саксагань біля ж/м «Кресовський-2» Криворізького району на землях ТОВ «ЕСК».

1.4. Загальна площа парку — 2,8 га.

1.5. Дендропарк представляє собою ділянку рукотворних деревних насаджень із значним різноманіттям деревних та чагарникових порід, серед яких є цінні і малопоширені форми.

1.6. Дендропарк є юридичною особою, веде самостійний баланс, має печатку із зображенням свого найменування, штампи, поточний та інші рахунки в установах банку та емблему, яка реєструється відповідно до чинного законодавства.

1.7. Земельні ділянки з усіма природними ресурсами вилучаються з господарського використання і надаються дендрологічному парку у порядку, встановленому Законом України «Про природно-заповідний фонд України» та іншими актами законодавства України.

1.8. Межі дендропарку виносяться в натуру відповідно до законодавства, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на відповідні планово-картографічні матеріали органів Дежкомзему України, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій. До встановлення меж дендропарку в натурі його межі визначаються відповідно до проекту створення (ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»).

1.9. Зміна меж, категорії та скасування статусу території дендропарку проводяться відповідно до статті 51–53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» за погодженням із центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного експертного висновку.

2. Мета створення і завдання

2.1. Дендропарк оголошено з метою створення, збереження, вивчення різноманітних видів дерев, чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.

2.2. Основними завданнями дендропарку є:

  • збереження, вивчення і поповнення в штучних умовах генофонду живих рослин, в першу чергу дендрофлори;
  • збереження і підтримання біорізноманіття флори та фауни дендропарку, в тому числі рідкісних видів;
  • підтримка загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища;
  • поширення еколого-освітніх знань;
  • рекреаційна діяльність.
3. Режим території

3.1. На території дендропарку забороняється:

  • будь-яке будівництво, не пов'язане з діяльністю парку;
  • розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин;
  • прогін та випасання худоби.
  • знищення та пошкодження дерев, чагарників і трав'янистої рослинності;
  • випалювання сухої рослинності, збір рідкісних, декоративних і лікарських рослин;
  • будь-яке засмічення та забруднення території дендропарку; стихійний відпочинок, автомобільні стоянки, розведення вогнищ у невстановлених місцях.
  • проїзд всіх видів механізованого транспорту, за винятком службового транспорту землекористувача та спеціально уповноважених органів;
  • інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської, естетичної цінності природного комплексу дендропарку.

3.2. Господарська та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням дендрологічного парку, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, в тому числі на підставі Проекту організації території дендрологічного парку погодженого з Держуправлінням

3.3. Режим території дендропарку враховується при розробці районних схем землевпорядкування.
4. Матеріально-технічне забезпечення, фінансування та господарська діяльність

4.1 Матеріально-технічне забезпечення дендропарку здійснюється згідно з Проектом організації дендропарку «Саксагань».

4.2. Дендрологічний парк надає платні послуги відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 №1913 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами природно-заповідного фонду» із змінами внесеними згідно з ПКМУ від 02.06.2003 №827;

4.3. Фінансування дендропарку проводиться за рахунок ТОВ «ЕСК». Кошти, отримані від наукової, природоохоронної, туристично-екскурсійної, рекламно-видавничої та іншої діяльності, яка передбачена цим Положенням, є спеціальними коштами дендропарку і вилученню не підлягають.

4.3. Господарська діяльність дендропарку включає:

  • проведення науково-дослідної роботи з господарсько-договірної тематики в галузі охорони довкілля;
  • розробку, облаштування та вдосконалення системи екскурсійних маршрутів;
  • проведення екскурсій;
  • навчально-виховну роботу;
  • роботу з екологічної освіти;
  • створення колекцій;
  • створення умов для рекреації.
4. Охорона та відповідальність за порушення режиму дендропарку

4.1. Порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою відповідальність, що встановлюється згідно з діючим законодавством України;

4.2. Юридичні і фізичні особи зобов'язані в установленому порядку відшкодувати шкоду, заподіяну порушенням режиму території дендропарку, в розмірах, визначених спеціальними таксами, затвердженими Кабінетом Міністрів України;

4.3. Державний контроль за додержанням природоохоронного режиму дендропарку здійснюється Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, його органами на місцях та іншими спеціально уповноваженими державними органами.


ПОГОДЖЕНО
Директор
ТОВ «ЕСК»
(підпис)
«16» 07 2010 року

Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).