Постанова Державної Ради СРСР від 06.09.1991 № 1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Постанова Державної Ради СРСР від 06.09.1991 № 1 (1991
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
[1]
State Emblem of the Soviet Union.svg
Постанова
Державної Ради СРСР
Про визнання незалежності Литовської Республіки

З огляду на конкретну історичну і політичну обстановку, що передувала входженню Литовської Республіки в СРСР, Державна Рада СРСР постановляє:

1. Визнати незалежність Литовської Республіки.

2. Виходячи з Постанови V (позачергового) з'їзду народних депутатів СРСР, провести переговори з Литовською Республікою щодо вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із забезпеченням прав громадян та інтересів СРСР і союзних республік, які стосуються економічних, політичних, військових, прикордонних, гуманітарних та інших питань.

Сформувати державну делегацію Союзу РСР для переговорів з Литовською Республікою, надати їй необхідні повноваження.

З огляду на особливу зацікавленість РРФСР і БРСР, що межують з Литовською Республікою, включити їх представників в зазначену державну делегацію Союзу РСР.

3. При вирішенні питань, пов'язаних з визнанням незалежності Литовської Республіки, враховувати необхідність виконання зобов'язань СРСР перед світовою спільнотою, а також дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, прав і свобод людини і національних меншин, закріплених в міжнародних договорах та інших актах, учасником яких є СРСР.

4. Виходячи з Декларації прав і свобод людини, прийнятої V (позачерговим) з'їздом народних депутатів СРСР, визнати, що громадяни СРСР, які висловили побажання залишитися в Литовській Республіці або переїхати в СРСР, підлягають правовому захисту СРСР і тієї республіки, громадянство якої вони візьмуть.

5. МЗС СРСР заявити про підтримку звернення Литовської Республіки про її вступ до ООН, а також висловитися на користь її приєднання до Наради з безпеки і співробітництва в Європі.

Москва, Кремль. 6 серпня 1991 р.

№ 1

Шаблон:PD-RU