ЗУРРСУУ/1924/1/4-5/Про органи, що відають записом актів цивільного стану та контролем над ними

Матеріал з Вікіджерел
ЗУРРСУУ/1924/1/4-5
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету і Ради Народніх Комісарів УСРР
Про органи, що відають записом актів цивільного стану та контролем над ними
1924
23. Про органи, що відають записом актів цивільного стану та контролем над ними.

На розвиток постанови 4-ї Сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету 7-го скликання від 4 листопаду 1923 року «Про радянське будівництво» (Зб. Уз. за 1923 р., ч. 46, арт. 577), шоб поліпшити справу записування актів цивільного стану та статистичного досліджування над природніми змінами населення, Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів постановили:

1. Ведення запису актів цивільного стану покладається на місцеві органи запису актів цивільного стану (ЗАЦС). У сільських місцевостях записування актів цивільного стану провадять секретарі сільрад та особи на те уповноважені сільрадами.

2. Відповідальність за правильність запису в сільських місцевостях покладається на голов сільських рад і на районові виконкоми, у містах — на завідувачів установ запису актів цивільного стану.

3. Контроль за правильним записом відомостей в реєстраційні книжки та за записуванням статистичних карток покладається на органи державної статистики в особі районових статистиків, окружних статистичних бюр, та губерніяльних статистичних бюр.

4. Постачає книжки для запису актів цивільного стану централізованим порядком Центральне Статистичне Управління України через губерніяльні статистичні бюра, відки ці книжки одержуються губерніяльними органами запису актів цивільного стану з виплатою їхньої заготовчої вартости коштом місцевого бюджету.

5. Всі реєстраційні книжки актів цивільного стану ведеться в двох примірниках, що з них перші (оригінали) не пізніш, як через три місяці після заповнення, пересилається для зберігання до губерніяльних органів запису актів цивільного стану, другі-ж примірники (копії) залишається в органах запису актів цивільного стану, що ведуть запис, за винятком сільських рад, які й другі примірники (копії) передають після зазначеного вище трьохмісячного терміну до районових виконкомів на зберігання.

6. На губерніяльні, окружні й районові виконкоми покладається обов'язок дати для зберігання книжок записів актів цивільного стану відповідні архівні помешкання.

7. На розвиток цієї постанови Народній Комісаріят Справ Внутрішніх, у згоді з Центральним Статистичним Управлінням України буде видавати, в разі потреби, відповідні інструкції.

Харків, дня 21-го січня 1924 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Голова Ради Народніх Комісарів

Секретар ВУЦВК

Оголошено в «Вістах ВУЦВК і ХГВК» від 2-го лютого 1924 р., ч. 26.