Різноманітна інформація про Київ

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Різноманітна інформація про Київ
документ, 1954
Документ з Електронної читальні ЦРУ

-
Центральне розвідувальне управління
Інформаційний звіт Цей матеріл містить інформацію, що стосується Національної Безпеки Сполучених Штатів в розумінні законів про Шпигунську діяльнсть, Розділ 18 Кодексу Сполучених Штатів, Відділи 793 і 794, передача чи розкриття її в будь який спосіб невповноваженій особі заборонені законом.
Конфіденційно 618085

Країна УРСР (Українська РСР) Звіт №
 
25X1A
Тема Різноманітна інформація про Київ Дата розп. 28 вер. 1954
25X1A Кіл. сторінок 2
Дата інф.
 
 
Завдання № RD
Місце набуття Примітки
25X1A

 
Оцінка джерела в довідці є остаточною.
Висновки є попередніми.
(Ключ дивіться на звороті)
25X1X

Source:
 
 
 
 
 
 

Мова та Спілкування

1.
Біля 80 відсотків мешканців Києва використовують українську мову для спілкування. Інші 20 відсотків використовують російську чи одну із інших мов поширених в СРСР. Політичні теми ніколи не обговорюються з незнайомцями в потязі чи деінде.

Військові Ушкодження та Будівництво

2.
Більшість з ушкоджень військового часу в Києві були відновлені, включно з пошкодженням Хрещатика, головної вулиці Києва. Високий залізний пілон здіймається з центру Хрещатика і підтримує антену місцевого телевізійного центру.

Години Роботи

3.
Більшість магазинів у Києві відкриваються о 8:00. В той же час, деякі продуктові магазини відкриваються о 5:00 для зручності робітників, що прямують на роботу в цей час. Більшість з магазинів, що надають такі ранішні послуги розташовані поблизу ринків, і різні магазини змінюють один одного кожні кілька тижнів чи місяців у відкритті в цей час.

Переходи і мости

4.
Існують спеціальні переходи для пішоходів на головних вулицях Києва, включно з Хрещатиком, Володимирською та Червоноармійською вулицями. Відмова від використання цих переходів може тягнути за собою штраф чи затримання міліціонером.
5.
В північній частині Києва є міст через Дніпро, який може використовуватись автомобілями та пішоходами. Двома чи трьому кілометрами південніше цього автомобільного моста є залізничний міст, який також може використовуватись пішоходами. На півдні міста є ще два моста через Дніпро. Один автомобільний та інший залізничний; обидва можуть використовуватись пішоходами.

Повітряне Сполучення з Ужгородом

6.
Повітряне сполучення підтримується між Києвом та Ужгородом. Квитки можуть буди придбані в офісі авіаліній на Хрещатику, в центрі Києва. Вартість за літак із жосткими сидіннями (жесткие самолеты) складає 265 карбованців; на літаки з оббитими сидіннями (мягкие самолеты) існує доплата в 35 карбованців плюс кілька карбованців податку.

Залізничний Вокзал

7.
[Будівля] Головний залізничний вокзал в Києві має біля 50 чи 70 метрів довжини та 30 метрів ширини. Ані він, ані старий залізничний вокзал (старый вокзал) не були сильно пошкодженні під час 2-ї світової війни, хоча дві діри були пробиті в даху головного вокзалу[1] Старий вокзал розташований праворуч від головного вокзалу при вході в останній. Це велика, видовжена, баракоподібна дерев'янна будівля.
8.
Трамвайні лінії ведуть від великої площи перед залізничним вокзалом в усі частини Києва. Тролейбусні зупинки розташовані з правої сторони площі, коли виходиш з вокзалу; також далі, праворуч від вокзалу є стоянка таксі, де вони доступні в усі години. На трамвайних та тролейбусних зупинках є великий знак, що вказує напрямки різних ліній.
9.
Потяги електрифікованої залізничної лінії (электричка) вирушають зі спеціальної колії із власними платформами розташованими прямо поблизу головного залізничного вокзалу. Електрифіковані залізничні лінії з'єднують Київ із Бояркою-Будаєвкою (50°19′ пів. шир., 30°19′ сх. дов.) і продовжуються до Білої Церкви.

  1.   
    Коментар: Головний київський залізничний вокзал був сильно пошкоджений під час 2-ї світової війни і з того часу був перебудований.