Рішення Маріупольської міської ради від 01.04.2022 № 45р «Звернення … до світової спільноти щодо злочинних дій рос. федерації в Маріуполі»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Маріупольської міської ради від 1 квітня 2022 року № 45р
«Звернення Маріупольської міської ради до світової спільноти
щодо злочинних дій російської федерації в Маріуполі»

Маріупольська міська рада
Маріуполь: 2022
 
 
УКРАЇНА
Донецька область
МАРІУПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
 
РІШЕННЯ
 

від 01.04.202245р

Звернення Маріупольської міської
ради до світової спільноти щодо
злочинних дій російської федерації в
Маріуполі

У зв'язку з повномасштабною війною російської федерації проти України, з метою захисту прав людини, керуючись ст. ст. 26, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішила звернутись з наступним:


Ми, громада міста Маріуполя, виконавчі органи Маріупольської міської ради та депутатський корпус звертаємось до всього цивілізованого світу.

Вже місяць в Україні йде безжальна війна, яку нам без попередження оголосила російська федерація. Війна, яка щодня забирає життя мирного населення, руйнує наші домівки, наші міста. Ця війна вже стала однією з найкровопролитніших у сучасній історії європейських країн. Майже кожне місто України потерпає від нищівних ударів з боку військ російської федерації. Десятки та сотні зруйнованих житлових будинків, тисячі загиблих серед цивільних, сотні вбитих дітей.

Всю лють та безжалісність цієї страшної війни пізнав на собі Маріуполь. Місто, яке донедавна було символом розвитку, зараз майже повністю зруйноване військами рф. У результаті постійних бомбардувань та обстрілів з боку ворога більше 90% міської інфраструктури знищено. З них що найменш 40% вже не підлягає відновленню. За місяць блокади у місті склалася вкрай критична ситуація. 31 добу маріупольці залишаються без електропостачання, тепла, централізованої подачі води та без зв'язку. Запаси їжі, питної води та медикаментів майже закінчилися.

Ситуація ще більш ускладняється через постійні обстріли мирного населення. Війська росії цілеспрямовано знищили всю критичну інфраструктуру життєдіяльності міста, паралізували роботу міської влади та комунальних підприємств. 9 березня російські терористичні війська скинули декілька надпотужних бомб на дитячу лікарню у центрі Маріуполя. У результаті чого загинуло три людини, одна з них — ще зовсім маленька дівчинка. 16 березня ворог скинув бомбу на Драматичний театр Маріуполя, де на той час від обстрілів ховалося більше 900 людей. Переважно жінки та діти. Окупантів не зупинив навіть великий надпис «ДІТИ» біля будівлі театру. Як наслідок — обірвалося життя більше 300 маріупольців. 20 березня окупанти знову цілеспрямовано знищіли місце, де ховалися люди — Міську школу мистецтв №12 у Лівобережному районі. Загальна кількість жертв серед мирного населення Маріуполя від терористичних дій російських військ вже складає більше 5 тисяч, серед них 210 дітей. Десятки тисяч жителів Маріуполя фактично було депортовано російськими військами, в тому числі на територію росії. Дії російської федерації в Маріуполі та інших українських містах — це ніщо інше, як геноцид українського народу.

Зараз ми, органи місцевої влади Маріуполя, від імені Маріупольської громади розпочинаємо збір та документування злочинів з боку російської федерації по відношенню до жителів Маріуполя, з метою права подальшого відшкодування збитків, нанесених нашому місту та маріупольцям. Кожен злочин, кожне вбивство та руйнування, завдане агресором має бути зафіксовано та передано до міжнародного суду. Воєнні злочинці мають понести покарання!

Таким чином, цим зверненням, ми, як органи місцевої влади Маріуполя, від імені Маріупольської громади:

  • Визнаємо та закликаємо світову спільноту визнати дії російської федерації в Маріуполі — геноцидом українського народу.
  • Визнаємо та закликаємо світову спільноту визнати дії армії російської федерації як воєнні злочини, а президента рф володимира путіна — воєнним злочинцем.
  • Рішуче засуджуємо масову депортацію жителів Маріуполя в росію при повному блокуванні міжнародної гуманітарної допомоги та зусиль центральної та місцевої влади щодо повної евакуації мірного населення з Маріуполя.
  • Зазначаємо, що єдиною легітимною місцевою владою Маріуполя є обрані маріупольцями під час законних виборів міський голова та депутати міської ради. Також рішуче засуджуємо та відкидаємо будь-які форми міської ради. Також рішуче засуджуємо та відкидаємо будь-які форми співпраці з військами російської федерації або з колаборантами, які зрадили свою державу та свій народ.
  • Закликаємо світову спільноту об'єднати зусилля для розблокування міжнародної гуманітарної допомоги Маріуполю та організованої повної евакуації жителів Маріуполя.
  • Наголошуємо, Маріуполь був, є і залишається українським містом.


Міський голова

(підпис)

Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).