Рішення Чортківської міської ради від 25 квітня 2013 року №181

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Чортківської міської ради від 25 квітня 2013 року № 181 Про затвердження Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова». (2013
Чортківська міська рада
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Lesser Coat of Arms of Ukraine (bw).svg
ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
тридцять першої сесії
шостого скликання


від 25 квітня 2013 року № 181

Про затвердження Положення
про присвоєння звання «Почесний
громадянин міста Чорткова».

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Статуту територіальної громади міста Чорткова, з метою вшанування громадян, які внесли значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста, Чортківська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про звання «Почесний громадянин міста Чорткова» в такій редакції (додається).

2. Чортківському міському голові щорічно передбачати в бюджеті міста кошти на відшкодування пільг, передбачених розділом 4 додатку та виготовлення атрибутів.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань дотримання законності, охорони громадського порядку та депутатської етики, секретаря Чортківської міської ради.

Чортківський міський голова

М. В. ВЕРБІЦЬКИЙ


ПОЛОЖЕННЯ
про присвоєння звання
«Почесний громадянин міста Чорткова»

1. Загальні положення.

1.1. Звання «Почесний громадянин міста Чорткова» (надалі Звання) присвоюється мешканцям міста Чорткова, громадянам України та інших країн за значний внесок в соціальний, економічний та культурний розвиток міста; за вагомі досягнення у галузях науки, освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, охорони громадського порядку, будівництва та житлово-комунального господарства, підприємництва; за громадську та благодійну діяльність.

1.2. Звання присвоюється рішенням Чортківської міської ради.

1.3. Звання присвоюється особі лише один раз.

1.4. Церемонія присвоєння Звання відбувається щорічно, як правило, на святкування Дня міста Чорткова. Рішення сесії міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова» набуває чинності з моменту його оголошення на урочистій церемонії.

1.5. Встановити квоту з присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова» – не більше п’яти на рік.

1.6. Присвоєння Звання не проводиться посмертно (скасовано).

1.7. Особам, яким присвоюється Звання вручається нагрудний знак, посвідчення та диплом.

1.8. Почесних громадян міста Чорткова записують до «Книги почесних громадян міста Чорткова» в хронологічному порядку, яка ведеться в одному екземплярі та зберігається в архіві Чортківської міської ради.

1.9. Звання не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.

1.10. У разі здійснення особою, якій було присвоєно Звання, кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її Звання вирішуються на пленарних засіданнях сесії Чортківської міської ради.

2. Порядок представлення до присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чорткова».

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння Звання належить:

- Чортківському міському голові;

- секретарю Чортківської міської ради;

- постійним комісіям Чортківської міської ради;

- трудовим колективам підприємств, установ, організацій міста (не залежно від форм їх власності);

- громадським організаціям, профспілкам, творчим спілкам.

2.2. У разі подання кандидатури до присвоєння Звання, подаються такі документи:

- клопотання на ім’я голови комісії по попередньому розгляду пропозицій про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Чорткова»;

- вичерпні біографічні дані про кандидата;

- відомості про досягнення кандидата у сферах діяльності, зазначених у п.1.1 цього Положення та обґрунтування його вагомого особистого внеску у розвиток міста;

- копії паспорта, ідентифікаційного коду; - фото 3х4см ( 2 шт.);

- копії документів про державні нагороди (за наявності).

До пакету документів можуть додаватися відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.3. Не розглядаються:

- подання у порядку самовисування;

- документи, що не відповідають вимогам, визначеним у п.2.2. цього розділу.

2.4. Попередній розгляд матеріалів та висновки щодо кандидатури на присвоєння Звання «Почесний громадянин м. Чорткова» проводить постійна депутатська комісія з питань дотримання законності, охорони громадського порядку та депутатської етики.

2.5. Пропозиції комісії по попередньому розгляду про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Чорткова» з подальшим розглядом на сесії міської ради опубліковуються в засобах масової інформації.

2.6. Протокол засідання комісії по попередньому розгляду разом з іншими документами виноситься на розгляд пленарного засідання міської ради.

2.7. Рішення про присвоєння Звання приймає сесія міської ради рейтинговим голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше половини депутатів від загального складу.

3. Порядок вручення посвідчення, диплому та нагрудного знаку «Почесний громадянин міста Чорткова».

3.1. Громадянам, які удостоєні звання «Почесний громадянин міста Чорткова», вручається посвідчення, диплом та нагрудний знак.

3.2. Відзнаку вручає Чортківський міський голова або за його дорученням один із заступників міського голови.

3.3. Короткі біографічні дані про почесного громадянина, його фото, зміст рішення міської ради заносяться до «Книги почесних громадян міста Чорткова».

3.4. Повідомлення про присвоєння Звання розміщується в засобах масової інформації та на сайті міської ради.

4. Пільги громадянам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чорткова».

4.1. Почесному громадянину міста виявляються всі знаки уваги, що відповідають його високому званню, соціальному статусу. Він персонально запрошується як почесна особа на заходи, присвячені державним святам і іншим важливим подіям у житті міста.

4.2. Почесний громадянин має права і пільги на:

- позачерговий прийом з особистих і службових питань посадовими особами міської ради, виконавчого комітету, керівниками установ, підприємств і організацій, що перебувають у комунальній власності;

- безкоштовний проїзд усіма видами міського транспорту (за винятком таксі) при пред’явленні посвідчення;

- безкоштовну підписку на міський часопис газету «Чортківський вісник».

5. Позбавлення звання «Почесний громадянин міста Чорткова».

5.1. Почесний громадянин міста Чорткова може бути позбавлений свого звання рішенням міської ради у випадку вступу в силу обвинувального вироку суду.

5.2. У разі позбавлення особи Звання:

- посвідчення про присвоєння Звання та інші нагородні атрибути підлягають поверненню до міської ради;

- громадянин позбавляється встановлених прав і пільг дійсного Положення.

6. Заключні положення.

6.1. Робота щодо узагальнення поданих документів, подання їх на розгляд постійної комісії міської ради, підготовки проектів рішень міської ради з питань присвоєння Звання покладається на секретаря комісії по попередньому розгляду про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Чорткова».

6.2. Запис інформації у «Книзі почесних громадян», покладається на секретаря Чортківської міської ради Бевза М.І.

6.3. Збереження та виготовлення посвідчень, дипломів, нагрудних знаків забезпечує загальний відділ виконкому Чортківської міської ради.

6.4. У випадку втрати (псування) диплому та нагрудного знаку дублікат не видається, у випадку втрати посвідчення необхідно звернутися до комісії по попередньому розгляду про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Чорткова» щодо видачі дублікату.

6.5. В разі смерті особи, відзначеної Званням, посвідчення, диплом, нагрудний знак залишаються у спадкоємців без права носіння та отримання пільг, а в разі їх відсутності або за бажанням передаються на збереження до архіву Чортківської міської ради.

6.6. Дане Положення вступає в силу з моменту прийняття рішення міської ради і поширюється на всіх Почесних громадян міста Чорткова, в тому числі на тих, кому звання «Почесний громадянин міста Чорткова» присвоєно до прийняття даного рішення.

7. Опис атрибутів «Почесного громадянина міста Чорткова».

7.1. Опис посвідчення «Почесний громадянин міста Чорткова». Бланк посвідчення представляє собою двосторінкову книжку, наклеєну на щільну основу, що складається пополам. На обкладинці розташоване зображення герба міста Чорткова і нижче написи: «Посвідчення» і «Почесний громадянин міста Чорткова». Внутрішня частина посвідчення складається з лівої та правої сторінок.

Лівий бік

- Чортківська міська рада

- Посвідчення №____

- Герб міста Чорткова

- Почесний громадянин міста Чорткова

Правий бік:

- місце для фото 30*40 мм

- Прізвище, ім’я, по-батькові

- Звання присвоєно рішенням Чортківської міської ради № _______від _______

- Міський голова (підпис) (ПІП)

Розмір складеного бланку посвідчення – 105х70мм

7.2. Опис диплома «Почесний громадянин міста Чорткова».

Диплом виготовляється з високоякісного паперу форматом 310х220 мм.

Диплом вкладається в папку бордового кольору, на обкладинці якої напис «Почесний громадянин міста Чорткова».

7.3. Опис нагрудного знаку «Почесний громадянин міста Чорткова».

Нагрудний знак «Почесний громадянин міста Чорткова» складається з наступних елементів:

- срібна восьмикутна зірка срібного кольору розміром 70*70 мм;

- в центрі зірки герб міста та надпис по колу «Почесний громадянин міста Чортків»;

- нагрудний знак на стрічці жовто-блакитного кольору.

Секретар Чортківської міської ради

Бевз М.І.

Джерела[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).