Рішення Чортківської міської ради №19 від 26.02.2002 «Про герб і прапор міста Чорткова»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Чортківської міської ради №19 від 26.02.2002 «Про герб і прапор міста Чорткова»
Чортківська міська рада
2002
Україна
ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ
Чортківської міської ради
(29-та сесія 3-го скликання )


від 26 лютого 2002 року № 19

Про герб і прапор міста Чорткова

Переглянувши висновки конкурсної комісії відкритого конкурсу на кращий проект символіки м. Чорткова, керуючись ст.ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити герб і прапор міста ЧОРТКОВА.

2. Затвердити Положення про зміст, опис і порядок використання символіки міста Чорткова. (додається).

3. Затвердити висновок художньої ради при виконкомі Чортківської міської ради від ? лютого 2002 р. про присудження премії переможцям конкурсу. (додається).

Чортківський міський голова

М.В. ВЕРБІЦЬКИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії
Чортківської міської ради
від 26.02.2002 р. №19

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗМІСТ І ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ
СИМВОЛІКИ М. ЧОРТКОВА

Зміст символіки м. Чорткова

Герб та прапор є офіційною символікою міста Чорткова. За основу взято історичний герб міста Чорткова, котрий відображає початок міського самоврядування (1522 р.).

На відміну історичного червоно-білого, сучасний герб подано у жовто-глакитних кольорах. Ці кольори — символи сучасної української держави. На тлі верхньої (жовтої) частини розміщене стилізоване зображенння Чортківського замку, як символу історичних подій, пов'язаних з обороною міста від нашестя різноманітних завойовників.

На прапорі історичні символи розміщені на жовтому полотнищі, колір якого символізує хліборобські лани, що оточують місто.

Опис герба м. Чорткова

Основою герба геральдичний щит «французької форми», чотирикутний із заокругленими нижніми кутами. Щит двоколірний, верхня частина (2/7 висоти) глава — подана у жовтому кольорі, центральна і нижня — у голубому.

У центральній частині розміщені давні символи герба Чорткова (лицарського герба роду Гольських) — шестипелюсткова біла троянда із золотим обідком і серединою. Із-за троянди виглядають три срібні лемеші плуга.

У жовтій главі стилізоване зображення чортківського замку. Герб може також застосовуватися з додатковими позащитовими елементами: щит з гербом зкладений на снопи пшеничних колосків та калини — символів України, і голубу стрічку з написом: «Чортків», які увінчані золотим тризубом.

Опис прапора Чорткова

Прямокутне полотнище жовтого кольору із співвідношенням 1:1,5. Посередині полотнища розміщено зображення малого герба м. Чорткова.

Порядок використання герба та прапора м. Чорткова

Герб та прапор Чорткова є офіційною символікою органу місцевого самоврядування та виконавчого комітету Чортківської міської ради.

Власником герба та прапора є Чортківська міська рада.

Еталонні зображення та оригінали герба та прапора в авторському виконанні і Положення зберігаються в міській раді.

Репродукування та тиражування символіки м. Чорткова здійснюються у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба — й об'ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій), у довільній техніці виконання та різноманітних матеріалів.

Зображення герба м. Чорткова встановлюється:

- на фасаді будинку міської ради;

- у залі засідань міської ради;

- у службових кабінетах міської ради та голови районної державної адміністрації; службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів;

- на офіційних виданнях міської ради;

- на центральних магістралях при в'їзді на територію міста;

- на прапорі Чортківського міського голови.

Прапор м. Чорткова вивішується на будинку або піднімається на щоглі будинком Чортківської міської ради.

Інші установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор м. Чорткова у таких випадках:

- у дні державних і місцевих свят;

- під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та прапора м. Чорткова останній не повинен перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора м. Чорткова та прапора установи організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами прапор м. Чорткова і розміщується справа від нього (з боку глядача).

Зображення герба та прапора м.Чорткова можуть використовуватися:

- як елемент святкового оформлення міста;

- на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах, дипломах міських творчих премій, міських відзнаках престижу у різних сферах;

- під час проведення міськими організаціями господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

- офіційними міськими делегаціями в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу культури та спорту.

Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки заверджені зображення герба та прапора м. Чорткова, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) — тільки з дозволу Чортківської міської ради на підставі угоди з нею. При цьому розмір збору за право (користання місцевої символіки для юридичних осіб становлять 0,1% вартості «робленої продукції, виконаних робіт або наданих послуг з використанням зцевої символіки, а для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, - пять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою та своєчасністю оплати збору здійснює Чортківська міська рада.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-просвітні та навчальні олімпіади, підрозділи Збройних Сил України і Міністерства внутрішніх справ України, юридичні та фізичні особи, які використовують зображення герба та прапора м. Чорткова з метою національно-патріотичного виховання молоді і формування знальної свідомості громадян.

Кошти від збору за право використання офіційної символіки м. Чорткова входять до міського бюджету.

Дозвіл на використання зображення офіційної символіки м. Чорткова передбачає моральну відповідальність користувача символіки за якість товару, на якому вона зображена. У разі втрати популярності товару через погіршення якості власник символіки (міська рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

Виключне право на використання герба та прапора м. Чорткова належить Чортківський міській раді.

Не дозволяється використання герба та прапора м. Чорткова без угоди міської ради у випадках, непередбачених цим Положенням.

Контроль за виконанням Положення

Контроль за виконанням Положення покладається на голову Чортківської міської ради.

Р.С. Шевчук
заступник міського голови

Герб Чорткова
Прапор Чорткова

Джерела[ред.]

  • Рішення Чортківської міської ради №19 від 26.02.2002 «Про герб і прапор міста Чорткова»


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).