Рішення виконкому Вінницької обласної ради від 19.12.1985 №525 «Про доповнення мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду області»

Матеріал з Вікіджерел
Рішення виконкому Вінницької обласної ради від 19.12.1985 №525 «Про доповнення мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду області»
Виконавчий комітет Вінницької обласної Ради народних депутатів
Вінниця: 1985
Про доповнення мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду області
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
19.12.85 № 525
м. Вінниця
Про доповнення мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду області.

З метою створення сприятливих умов для збереження і утримання в належному стані високопродуктивних лісорослинних угрупувань, водних та інших визначних природних об'єктів у відповідності з постановою Ради Міністрів Української РСР від 25.01.72 № 73 "Про заходи по розширенню мережі державних заповідників, поліпшенню заповідної справи" виконком обласної Ради народних депутатів ВИРІШИВ:

1. Взяти під охорону нові визначні природні об'єкти, які мають народногосподарське, науково-пізнавальне та естетичне значення, і внести їх до реєстру заповідних територій області згідно з додатками 1, 2, 3.

2. Зобов'язати райвиконкоми, підприємства, установи і організації, у підпорядкуванні яких перебувають заповідні території і об'єкти природи:

2.1. На підставі типового положення, затвердженого постановою Держплану СРСР і Держкомітету по науці і техніці від 27.04.81 № 77/106 в двомісячний строк розробити проекти положень про кожний державний заказник місцевого значення і після погодження з обласною інспекцією Держкомітету УРСР по охороні природи представити їх на затвердження облвиконкому.

2.2. До 01.01.86 визначити на місці межі заповідних об'єктів природи, позначити відповідним державногосподарським остовбленням та нанести їх на планово-картографічний матеріал.

2.3. Позначити до 01.04.84 в натурі території та об'єкти природно-заповідного фонду області типовими охоронними знаками, роз'яснювальними аншлагами та іншими засобами наочної природоохоронної пропаганди.

2.4. Забезпечити в межах кожного заповідного об'єкта природи неухильне виконання вимог охоронного режиму згідно з існуючим Положенням про природно-заповідний фонд Української РСР, передбачити для цієї мети виділення відповідних коштів і матеріальних ресурсів.

3. Зобов'язати обласну інспекцію Держкомітету Української РСР по охороні природи провести реєстрацію нових заповідних о6'єктів природи та оформити на них необхідну охоронну документацію, яку видати відповідним установам, підприємствам і організаціям згідно з встановленим порядком.

4. Контроль за виконанням цього рішення положити на обласну інспекцію Держкомітету Української РСР по охороні природи.


Голова виконкому

В. Ф. Темний

Секретар виконкому

В. А. Мустафін

Додаток 1
до рішення виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів від 19.12.85 № 525
ПЕРЕЛІК
державних заказників місцевого значення області
№№ п/п Назва державного заказника місцевого значення Площа, га Місце знаходження Коротка характеристика У віданні кого перебуває державний заказник місцевого значення
1 2 3 4 5 6
БОТАНІЧНІ:
1. "Стрижавські орхідеї" 4,3 Вінницький район, с. Стрижавка, в заплаві лівого берега р. Південний Буг Цінна ділянка заплави р. Південний Буг, на якій в трав'яному покрові зростає рідкісний в області вид орхідей пальчатокорінник м'ясочервоний. колгосп "Родина"
ОРНІТОЛОГІЧНІ:
2. "Тростянецький" 75,0 Тростянецький район, смт Тростянець Ставки розташовані в смт Тростянець, що є місцем поселення лебедя-шипуна, занесеного в "Червону книгу" області. Тростянецька районна рада УТМР українського товариства мисливців та рибалок
Секретар виконкому В. А. Мустафін
Додаток 2
до рішення виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів від 19.12.85 № 525
 
ПЕРЕЛІК
державних парків-пам'яток садово-паркового мистецтва місцевого значення
№№ п/п Назва державних парків-пам'яток садово-паркового мистецтва місцевого значення Площа, га Місце знаходження Коротка характеристика У віданні кого перебуває державний парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва
1 2 3 4 5 6
Могилів-Подільський район
1. Центральний парк-культури та відпочинку 15,5 м. Могилів-Подільський Красивий ландшафтний парк, створений в 60 роках XX століття, в якому зростає 120 видів дерево-чагарникових порід, в т.ч. 27 екзот, серед яких зустрічається платан, катальпа. Відіграє естетичне та оздоровче значення для жителів міста. Могилів-Подільський міськкомунгосп
2. Бронницький парк 8,0 с. Бронниця красивий ландшафтний парк, створений в 60 роках XX століття. В парку зростає понад 60 видів дерево-чагарникових порід. Відіграє оздоровче та естетичне значення. Будинок відпочинку "Гірський"
Жмеринський район
3. "Олександрівський" 44,0 с. Олександрівка Красивий ландшафтний парк, створений у 80 роках XX століття в результаті реконструкції природньої лісової ділянки. В парку зростає понад 60 видів дерево-чагарникових порід, по території парку протікає р. Мурафа з її живописними берегами. Відіграє оздоровче та естетичне значення для місцевого населення. радгосп ім. 50-річчя Великого Жовтня
Секретар виконкому В.А. Мустафін
Додаток 3
до рішення виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів від 19.12.85 № 525
 
ПЕРЕЛІК
державних заповідних урочищ області
№№ п/п Назва державного заповідного урочища Площа, га Місце знаходження Коротка характеристика У віданні кого перебуває державне заповідне урочище
1. "Шкаліків яр" 24,0 Мурованокуриловецький район, с. Дружба Ділянка мальовничого ландшафту, в комплекс якого входить озеро з прилеглими болотами, яр глибиною понад 35 м з виходами вапнякових порід, уступи котрих досягають до 5 метрів. На схилах яру в трав'яному покриві зростає ряд лікарських рослин: валеріана, цмін, звіробій, первоцвіт. По балці яру протікає струмок, який в одному з її місць утворює водоспад. колгосп "Більшовик"
Секретар виконкому В.А. Мустафін


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).