Спеціальні операції «Бумеранг» та «Хвиля»

Матеріал з Вікіджерел
Спеціальні операції «Бумеранг» та «Хвиля»
Київ: документ, 2014
Документи щодо спеціальних операцій «Бумеранг» та «Хвиля» опубліковані Геннадієм Москалем у лютому 2014 року.

Оперативний задум
нейтралізації екстремістської діяльності
учасників протестних заходів

 Оперативна обстановка: з метою дестабілізації обстановки в державі представниками т.зв. «правого сектору» планується вчинення ряду вибухів в центральній частині міста з використанням саморобних вибухових пристроїв, значна частина яких зберігається в одному з приміщень Будинку профспілок.


  З метою недопущення вчинення злочину, що можливо готується, керівником АТЦ, за погодженням з Головою СБ України,оголошується проведення спецоперації «Бумеранг» та задіються усі необхідні сили та засоби.


 Проведення силової акції силами Внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркут» МВС України в рамках операції «Хвиля»

 Всього планується залучити до 10 000 бійців ВВ та близько 12 000 співробітників міліції, з них 2000 - «Беркуту».


 1. Проведення штурму наметового містечка планується з двох основних напрямків: по вул. Інститутській та вул. Городецького. На вул. Хрещатик штурмові групи витіснятимуть мітингувальників у бік пл. Бесерабської та пл. Європейської, де заздалегідь будуть виставлені щільні фільтраційні кордони.


 2. Імітація штурму з метою відволікання певної частини екстремістів передбачено по вул. Лютеранській


 3. Блокування на всіх інших підходах до наметового містечка групами у складі 300-500 співробітників міліції.


 4. Після розчищення бійцями МВС території навколо Будинку ФПУ (на відстань 100 м) вихідні позиції займають 3 бойові групи ЦСО «А» (всього 224 бійця) із завданням звільнити та встановити контроль у вказаній вище будівлі.

 Задачі груп:

 Групі № 1 Скрито підійти до дверей будинку, проникнути на перший поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на першому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 2 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 2 Скрито підійти до скляних вітражів будинку, проникнути на другий поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на другому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 1 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеного будинку, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 3 Використовуючи дах сусіднього будинку, перейти на дах Будинку профспілок України, через вхід на даху проникнути на восьмий поверх, провести фізичне захоплення озброєних злочинців на восьмому поверсі, у подальшому здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з восьмого поверху вниз по сходах до другого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі прикриття та вогневої підтримки Знаходитись у готовності за командою надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять спробу втечі з місця події.

 Групі снайперів Надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни під час проведення штурмових дій.

 Розподіл особового складу штурмової групи, розрахунок озброєння та спеціальних засобів та взаємодія між підрозділами покладено на керівника штурмової групи полковника Човганюка В. І.

Відп.: Присяжний Олег Володимирович, КЗ: 39-05, 067-328-37-70


 5.  Розміщення снайперських пар на дахах та в приміщеннях будинків (вул. Хрещатик, 7/11, 13, 19а, 22).

 Довідково: У разі потреби буде задіяний гелікоптер МІ-8.


 6.  Під час проведення спецоперації органами міліції планується задіяння спеціальної техніки інженерних військ МО України для руйнування барикад. У разі необхідності передбачається створення резерву — одного великого артилерійського тягача. Тимчасове місце дислокації техніки: внутрішній двір будівлі СБ України (вул. Володимирська, 33).

Вик.: МВС України, МО України


 7.  На час проведення силової операції передбачити вимкнення енегро-, та водопостачання у центральній частині міста, блокування роботи у вказаному районі каналів зв'язку у GSM-діапазоні, а також перекриття виходів зі станцій метрополітену «Майдан Незалежності» і «Хрещатик», блокування підвальних приміщень прилеглих до центральної частини міста житлових будинків, з яких є вихід до підземних комунікацій, а також комунікаційного та дощового колекторів;

 Відключення енергопостачання: 1) Через можливості «Київенерго» (офіційно) підстанція «Центральна» — пров. Музейний, 3, та у внутрішньому дворі Будинку ФПУ; 2) Шляхом пошкодження електромережі у внутрішньому дворі Будинку ФПУ відповідно до наявних схем.

 Відключення водопостачання: 1) Через можливості Київводоканалу; 2) Шляхом перекриття магістральних вентилів, розташованих у колодязях №№ 1, 2 біля Будинку ФПУ, навпроти центрального входу.

 Перекриття виходів зі станцій метрополітену «Майдан Незалежності» і «Хрещатик» через можливості КП «Київський метрополітен».


 8. Організувати тимчасове місце дислокації групи ДОТЗ з подавлення мобільного зв’язку — адміністративна будівля Головпоштамту (вул. Хрещатик, 22) а також задіяти 3 пересувні комплекси «Варан» на автотранспорті, розташування яких буде визначатися в залежності від ситуації на вул. Грінченка, Городецького та Інститутській.

Вик.: ДОТЗ

Відп.: Ченгар Володимир Костянтинович, м. т. 050-025-30-00, КЗ: 24-96


 9. Перед проведенням операції планується >доведення через засоби масової інформації, звукопідсилюючу апаратуру до екстремістів вимог щодо припинення протиправних дій, звільнення захоплених адміністративних будівель, добровільної видачі зброї та інших засобів ураження. Трансляція на центральних телеканалах інформаційних повідомлень про вчинення учасниками протестних заходів протиправних дій терористичного та екстремістського характеру. Організовується переговорний процес з екстремістами.

Відп.: Сафонова Лада Юліївна (Прес-центр), 067-244-83-71, КЗ: 37-74. 10.  Визначити та організувати роботу місць тимчасового утримання та транспортування осіб, причетних до злочинної діяльності. Розглядаються такі установи: Слідчий ізолятор та спортзал ГУ СБУ м. Києві та Київській області, ІТТ Подільського РУ ГУ МВСУ у м. Києві, СІЗО № 13, Печерський арсенал, Дисциплінарний батальйон (вул. Старобориспільська). Перевезення затриманих передбачається на спецавтомобілях - т.зв. «автозаки» (на даний час в наявності 20, всього планується задіяти 100 автомобілів, обладнаних відеореєстраторами).

 Резерв СБ України: 2 автобуси на 39 місць, 3 — на 22 місця, 4 — на 10 місць. Планується також задіяти транспорт МО, МВС, ДСНС, СЗР. Розміщення автобусів: вул. Костьольна, вул. Михайлівська, вул. Б. Грінченка. Базування — на пл. Михайлівській.

 У разі необхідності може бути задіяно 50 автобусів «Богдан» (із розрахунку по 10 затриманих на 1 автобус) КП «Київпастранс» (вул. Набережне шоссе, 2). Забезпечити необхідною кількістю нарядів ППС.

Відп.: Румянцев Микола Олександрович (ГУ СБУ у м. Києві та Київській області), м. т. 097-926-68-08, КЗ: 32-05, 36-99.


 11. Блокування автомобільних доріг на в’їздах до м. Києва групами до 50 співробітників МВС та 1-2 одиниць техніки. Забезпечення безперешкодного руху військового так спеціального транспорту центральними вулицями міста: вул. Костьольна, Михайлівська, Володимирська, Нижній Вал, Льва Толстого, Басейна, Набережно-Хрещатицька.

Відп.: Бурба Василь Васильович, м. т. 067-777-79-29


 12.  Одночасно з початком операції забезпечити блокування району її проведення. Встановити на основних шляхах підходу (всього — 10) додаткові кордони, на яких організувати проведення фільтраційних заходів, у т.ч. із забезпеченням перевезення затриманих осіб на «автозаках»;

Розрахунок: Оточення району проведення антитерористичної операції (пл. Майдан Незалежності) 5000 військовослужбовців МВС. Забезпечення пунктів пропуску (всього — 10) здійснюватиметься 200 військовослужбовцями цілодобово (на кожен по 20, із зміною по 5 чоловік, кожні 4 години). Загальна кількість задіяних 6000 — військовослужбовців.

Вик.: ВВ МВС

Відп.: Кравченко Роман Миколайович (УВКР), КЗ: 71-36, 093-695-06-08


 13.  З метою унеможливлення використання екстремістами шахт колекторної мережі для відходу під час проведення спецоперації необхідно силами нарядів міліції організувати охорону:

 — входів у колектор, що проходить під вул. Хрещатик (у будівлі Бессарабського ринку та у підземному переході на Європейській площі);

 — люків колодязів та безпосередньо шахт біля Будинку ФПУ (з огляду на наявність інформації про вивезення мітингувальниками з Будинку ФПУ землі та уламків бетону, що свідчить про можливе спорудження проходу до колектору);

 — виходів (труб) дощових стоків у річку Либідь в районі вул. Жилянської.

 Відп.: ГУ СБУ м. Києві та Київській області, Качур Ілля Віталійович, 063-599-17-76.


 14.  Силами вибухотехнічних та кінологічних служб забезпечити обстеження району проведення АТО та прилеглої території. Дислокуються на Михайлівській площі.

 Довідково: В ЦСО «А» у черговому режимі працюватимуть 3 групи розмінування (у кожній — 1 співробітник та 1 собака). Вибухотехнічна служба ІСТЕ оснащена: 1 вибухотехнічний автомобіль, 1 робот, 1 рентген (2 співробітника).

Вик.: МВС, СБ, ДСНС України

Відп.: Котов Володимир Валерійович (ІСТЕ, вибухотехнік), м. т. 097-484-1974, Булах Сергій Андрійович (ЦСО «А», кінолог), м. т. 098-279-16-66


 15. Передбачити основний та запасний пункти дислокації сил та засобів АТО (ЦУ СБУ — вул. Володимирська, 33, Центральний будинок офіцерів ЗСУ вул. Грушевського, 30/1, Дипломатична академія при МЗС — вул. Вел. Житомирська, 2) забезпечити приховане переміщення у вказані пункти;

Вик.: АТЦ, ДГЗ

Відп.: Меркулов Андрій Михайлович,м. т. 067-244-92-86, КЗ: 35-36, Кіптенко Володимир Володимирович, м. т. 067-236-23-87, КЗ: 25-45


 16. Організувати блокування входів в установи, організації, під’їзди житлових будинків, що знаходяться по вул. Хрещатик, Михайлівська, Софіївська;

Вик.: ВВ МВС

Відп.: Кравченко Роман Миколайович (УВКР), КЗ: 71-36, 093-695-06-08


 17. Забезпечити освітлення прожекторами місця проведення операції;

Відп.: Кравченко Роман Миколайович (УВКР), КЗ: 71-36, 093-695-06-08; Кіптенко Володимир Володимирович, м. т. 067-236-23-87, КЗ: 25-45


 18. Забезпечити необхідну кількість нарядів ДСНС.

 Забезпечення пожежними розрахунками (30 працівників позмінно, цілодобово, 3-4 автомобілі). Задіяння підрозділів радіо-, хімічного, біологічного захисту (всього 20 співробітників, позмінно, цілодобово). Залучення інженерної техніки (5-6 одиниць, 30 працівників, з числа обслуговуючого персоналу, цілодобово). Резерв на випадок вчинення вибуху, пожежі, тощо (70 працівників). Загальна кількість задіяних — 80-150 працівників.

Вик.: ДСНС

Відп.: Бурба Василь Васильович, м. т. 067-777-79-29


 19. Напередодні та під час проведення АТО передбачити припинення трансляції телеканалів «5 канал», «24», «Espreso. TV», «ТВі», «1+1».

Відп.: Бік Володимир Валентинович (ДКІБ), КЗ: 39-96, 067-577-31-67; Бойко Олег Володимирович (Управління «М»), м. т. 067-321-63-24, КЗ-7128.


 20. Проведення профілактично-роз’яснювальних бесід з представниками УПЦ-КП (Володимирський та Михайлівський собори) з метою утримання від участі у протестних заходах (нездійснення оповіщення мітингувальників через колокольний дзвін). Звільнення Михайлівської площі від наметового містечка та барикад.

Відп.: Ігнатович Дмитро Володимирович (Управління «Н»), 067-244-08-83, КЗ:


 21. Передбачити задіяння бригад швидкої медичної допомоги для евакуації поранених співробітників та військовослужбовців, а також пікетувальників. Виділити місця в лікарських установах для постраждалих (Жовтнева лікарня вул. Шовковична, 39/1, міські лікарні № 17 — пров. Лабораторний, 14 та № 9 вул. Рижська, 1). На момент проведення спецоперації забезпечують та координують чергування 20 бригад швидкої допомоги на пл. Софіївській.

 Для співробітників правоохоронних органів підготувати койко-місця у госпіталях СБ (вул. Липська 11, — 50 місць), МО (вул. Госпітальна, 18) та МВС України (вул. Бердичівська, 1).

 Передбачити додаткові запаси крові різних груп.

Відп.: Ніговелов Роман Олександрович, м. т. 097-916-99-09. 22.  Передбачити залучення автотранспорту для вивезеня наметів, сміття тощо.

Вик.: КМДА


 23.  Здійснювати документування процесу проведення спеціальної операції та фактів затримання зловмисників через можливості підрозділів ОД. Передбачити для співробітників ДОД спеціальне екіпірування (у білих масках — для впізнання бійцями спецпідрозділів) та засоби індивідуального захисту.

Вик.: КМДА

Відп.: Ничик Віталій Володимирович 067-444-02-64, КЗ 21-27


 24.  У складі 10 слідчо-оперативних груп (до складу групи входить 1 слідчий та 2 оперативних співробітника ГУ СБ України у м. Києві та Київській області) з метою фіксації правопорушень з боку радикально налаштованих осіб, здійснювати слідчі дії стосовно затриманих (допити, відбір відбитків пальців рук тощо).

Відп.: Мосьондз Дмитро Володимирович 050-351-85-34, КЗ 22-67


Проблемні питання в організації
спеціальної операції «Хвиля»


   відсутність на озброєнні підрозділів МВС необхідної кількості світлошумових гранат та законодавча невизначеність щодо їх застосування. (Вирішення: закупівля вказаних спеціальних засобів у МВС Росії; внесення відповідних доповнень до постанови КМ України).

   необхідність забезпечення підрозділів МВС вогнестійкими костюмами.(У 30 пожежних частинах м. Києва в наявності лише 150 таких костюмів, тобто по 5 на частину).

   відсутність необхідної кількості спеціальних транспортних засобів для конвоювання затриманих (в наявності 20, необхідно 50).

   не визначеність із місцем накопичення затриманих (розглядається територія заводу Ареснал чи Київського дисциплінарного батальйону).

   проблеми у підпорядкуванні різних підрозділів МВС одному керівнику на час проведення операції (підрозділи МВС підпорядковуються міністру, підрозділи ВВ — командувачу).

   не визначено місце розташування оперативного штабу (Штаб АТЦ при СБ України, готель «Україна»).

   необхідність присутності у штабі під час проведення операції уповноваженого представника прокуратури.

   відсутність єдиної системи зв’язку (відсутність в учасників операції цифрових радіостанцій).

   задіяння для блокування району проведення операції вантажних автомобілів, навантажених бетонними плитами.

Оперативний задум
нейтралізації екстремістської діяльності
учасників протестних заходів


Варіант I (проведення силової акції)

   проведення відволікаючих маневрів — імітації штурмів барикад 3 трьох напрямів (1 — на розі вул. Хрещатик і Б. Хмельницького; 2 — на вул. Інститутській, 3 — на розі вул. Хрещатик та Михайлівської) групами у складі 3-4 одиниць військової (або демілітаризованої чи іншої важкої господарської) техніки та 3-4 тис. бійців Внутрішніх військ;

   блокування та «демонстрація сили» в районі барикад на вул. Городецького, вул. Лютеранській групами у складі 1-2 одиниць техніки та 1-2 тис. бійців Внутрішніх військ;

   проведення двох основних штурмів барикад на вул. Прорізній та вул. Михайлівській з подальшим захватом і блокуванням будівель КМДА та Федерації профспілок групами у складі 2-3 одиниць техніки, 1-2 тис. бійців Внутрішніх військ (у т. ч. спецпідрозділів «Ягуар», «Барс», «Омега», «Тигр») та 50 бійців ЦСО «А». Крім того, дві групи по 15 бійців ЦСО «А» десантуються з гелікоптерів МІ-8 на дах будівлі Федерації профспілок з метою захвату і блокування установи.


Варіант II (блокування району проведення протестних заходів)

   оточення району проведення протестних заходів силами бійців внутрішніх військ (орієнтовна кількість — до 5 тис.);

   встановлення на основних шляхах підходу (всього — 10, див. схему) додаткових кордонів, із задіянням можливостей підрозділів Управління державної охорони, обладнаних металодетекторами (рамками), на яких організувати проведення фільтраційних заходів;

   на час проведення як силової акції, так і заходів блокування передбачити вимкнення енегро-, газо- та водопостачання у центральній частині міста, блокування роботи у вказаному районі каналів зв’язку у GSM-діапазоні, а також перекриття виходів зі станцій метрополітену «Майдан Незалежності» і «Хрещатик».

ПЛАН
проведення спеціальної операції

 Згідно з задумом, з метою попередження та припинення озброєного нападу на органи державної влади України:

 1. Здійснити штурм будівлі Будинку профспілок України (м. Київ, Майдан Незалежності, 2) за окремою командою керівника спеціального заходу.

 2. Керівником проведення спеціальної операції визначити начальника ГУ СБ України у м. Києві та Київської області.

 3. Проведення спеціального заходу здійснити силами ЦСО «А» СБ України. Оперативне супроводження — ГУ СБ України у м. Києві і Київській області, ДЗНД, ДОД, ДОТЗ, ГУ КЗЕ, ДКР та ГУ «К» СБ України.

 4. Керівником штурмової групи призначити полковника Човганюка В. І. Наявні сили та засоби ЦСО «А» СБ України (всього 224 співробітника) розподілити таким чином:

  — Група захоплення № 1 — 78  3 управління — 63 співробітника
 2 управління — 15 співробітників
старший: п-к Баліцький С. А.
заступник: п/п-к Волосовець В. Є.

 

  — Група захоплення № 2 — 45  1,2,3 відділи 1 управління — 28 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Чернігівській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Полтавській області — 3 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Кіровоградській області — 6 співробітників
старший: п-к Дорошенко С. А.
заступник: п-к Скляр І. А.

 

  — Тактична група № 3 — 101  4,5 відділи 1 управління — 19 співробітників
 5 управління — 10 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Донецькій області — 14 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Луганській області — 8 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Миколаївській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Херсонській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ у м. Севастополь — 15 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Одеській області — 9 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ Дніпропетровській області — 11 співробітників
старший: п-к Устименко О. В.
заступник: Якименко М. А.

 

  — Група прикриття та вогневої підтримки  2 управління — 10 співробітників
 придані підрозділи МВС України
старший: п-к Шайтанов В. А.

 

  — Група снайперів — 7 співробітників
старший: п/п-к Бичківський А. М.
заступник: м-р Бублик О. В.

 

 5. Спеціальний захід провести наступним порядком:

 Групі № 1 Скрито підійти до дверей будинку, проникнути на перший поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на першому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 2 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 2 Скрито підійти до скляних вітражей будинку, проникнути на другий поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на другому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 1 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеного будинку, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 3 Використовуючи дах сусіднього будинку, перейти на дах Будинку профспілок України, через вхід на даху проникнути на восьмий поверх, провести фізичне захоплення озброєних злочинців на восьмому поверсі, у подальшому здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з восьмого поверху вниз по сходах до другого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі прикриття та вогневої підтримки Знаходитьсь у готовності за командою надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять спробу втечі з місця події.

 Групі снайперів Надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни під час проведення штурмових дій.

Розподіл особового складу штурмової групи, розрахунок озброєння та спеціальних засобів та взаємодія між підрозділами покладено на керівника штурмової групи полковника Човганюка В. І.

 6. Інформаційне забезпечення проведення спеціальної операції та її результатів здійснити силами Управління «М» ДЗНД СБ України та Пресцентру Апарату Голови СБ України.

 7. Начальнику Головного слідчого управління СБ України, з метою забезпечення документування виявлених злочинів сформувати (у необхідній кількості) тимчасові слідчо-оперативні групи. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, задіяти сили вибухотехнічного підрозділу ІСТЕ СБ України.

 8. Осіб, затриманих під час проведення спеціальної операції передавати представниками органів внутрішніх справ для проведення подальших фільтраційних заходів та супроводження до місць тимчасового тримання.

Бойовий розрахунок штурмової групи

 1. Тактична обстановка:

Аналіз стану оперативної обстановки у м. Києві свідчить про те, що екстремістські налаштовані особи, у т. ч. озброєні злочинці, незаконно захопили адміністративну будівлю Будинку профспілок України (м. Київ, Майдан Незалежності, 2).

За наявними даними, у вказаній будівлі зосереджено велику кількість засобів ураження, запалювальної суміші та інших небезпечних предметів. Крім того, у будівлі постійно перебуває до 1000 озброєних осіб (п'ятий, шостий та сьомий поверхи). Водночас, у будівлі тимчасово знаходяться до 2000 неозброєних цивільних осіб.

Виходячи з оцінки обстановки, що склалася, з метою попередження та припинення озброєного нападу на органи державної влади України прийнято рішення на проведення спеціальної операції шляхом штурму будівлі:

 2. Штурмову групу мати у складі 224 співробітників:

  — Група захоплення № 1 — 78  3 управління — 63 співробітника
 2 управління — 15 співробітників
старший: п-к Баліцький С. А. «Монах»
заступник: п/п-к Волосовець В. Є. «Хохол»

 

  — Група захоплення № 2 — 45  1,2,3 відділи 1 управління — 28 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Чернігівській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Полтавській області — 3 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Кіровоградській області — 6 співробітників
старший: п-к Дорошенко С. А. «Ялта»
заступник: п-к Скляр І. А. «Оса»

 

  — Тактична група № 3 — 101  4,5 відділи 1 управління — 19 співробітників
 5 управління — 10 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Донецькій області — 14 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Луганській області — 8 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Миколаївській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Херсонській області — 7 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ у м. Севастополь — 15 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ в Одеській області — 9 співробітників
 відділ ЦСО «А» в УСБУ Дніпропетровській області — 11 співробітників
старший: п-к Устименко О. В.
заступник: Якименко М. А.

 

  — Група прикриття та вогневої підтримки  2 управління — 10 співробітників
 придані підрозділи МВС України
старший: п-к Шайтанов В. А. «Вал»

 

  — Група снайперів — 7 співробітників
старший: п/п-к Бичківський А. М.«Мирон»
заступник: м-р Бублик О. В. «Гамі»

 

Введення стану «Антитерористична операція»
Підстави: вчинення вибуху в районі пл. Майдан Незалежності

 

Активізація оперативно-розшукових
та контррозвідувальних заходів

У м.Києві
(пл. Майдан Незалежності та прилегла територія)

В масштабах України
 

Задіяння негласного апарату для отримання упереджувальної інформації щодо намірів груп осіб та окремих громадян вчинити злочини терористичного характеру

Надсилання орієнтування до регіональних органів у зв'язку із введенням стану АТО

Забезпечення посиленого контролю за об'єктами наявних ОРС/КРС, заведених за класифікацією ст. 258 КК України

Задіяння негласного апарату для отримання упереджувальної інформації щодо намірів груп осіб та окремих громадян вчинити злочини терористичного характеру

Проведення спільно з органами МВС операції «Зброя» та «Вибухівка»

Проведення фільтраційних заходів спільно з Державною прикордонною службою на пунктах пропуску (всього — 23)

Спільно з підрозділами ДОТЗ проведення заходу «Радій» з метою контролю радіоканалів в районі АТО

Проведення спільно з регіональними органами МВС операції «Зброя» та «Вибухівка»

Перевірка оперативної інформації із задіянням підрозділів вибухотехнічних служб експертних підрозділів СБУ, МВС, ДСНС

Посилення моніторингу процесів, що відбуваються в середовищі іноземців вихідців із країн Близького та Середнього Сходу, Центральноазіатського регіону. Середньої Азії і Північного Кавказу.

Проведення спільно з ДКР та органами ДМС операції «Іммігрант» на каналах в’їзду-виїзду іноземців, видворення осіб, що незаконно перебувають на Україні

Забезпечення спільно з митними органами ретельного контролю за переміщенням вантажів через державний кордон з метою недопущення контрабандного ввезення засобів ураження

Здійснення заходів візуального спостереження з документування можливої протиправної діяльності в районі проведення АТО

Проведення спільно з органами МВС та Держгірпромнагляду перевірок стану зберігання засобів ураження та вибухівки на об’єктах дозвільної системи

Проведення правороз’їснювально-профілактичної роботи із задіянням ЗМІ спрямована на роз'яснення порядку дій у разі виявлення підозрілих предметів, що мають ознаки саморобних вибухових пристроїв

Проведення спільно з підрозділами КР та органами ДМС операції «Іммігрант» на каналах в'їзду-виізду іноземців, видворення осіб, що незаконно перебувають на Україні

Проведення спільно з органами МВС та Держгірпромнагляду перевірок стану зберігання засобів ураження та вибухівки на об'єктах дозвільної системи

Посилення контррозвідувального режиму та заходів охорони на уразливих в терористичному плані техногенно-небезпечних об'єктах

Проведення через наявні оперативні можливості роботи з виявлення можливих планів в'їзду в Україну, у тому числі каналами нелегальної міграції, а також виїзду з регіонів до м. Києва осіб, причетних до діяльності екстремістських політизованих структур, спробі отримання ними засобів ураження


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).