14. Вамана-Пурана оповідає про втілення бога Вішну в карлика (vamana). Частина книги присвячена також шіваітському культові лінґи.
15. Курма-Пурана або Каурма-Пурана оповідає про втілення бога Вішну в черепаху. Сам Вішну мав подиктувати цю книгу морським демонам, що величали його при колоченню океану.
16. Матсія-Пурана, належить також до старшої верстви Пуран. Вона починається оповіданням про великий потоп світу, з якого Вішну в виді великої риби (matsya) вирятував одинокого чоловіка Ману.
17. Ґаруда-Пурана, також вішнуітський твір, у якому мітичний птах ґаруда (папуга) з поручення бога Вішну викладає науку про велич того бога.
18. Брагманьда-Пурана, звеличення бога Брагмана в виді первісного яйця, заховалася подібно як Сканда-Пурана, тільки в частях, а в цілості на далекім від Індії острові Балі в шіваітській переробці.
До Пуран понав'язувано з часом з різних сторін і в інтересі різних сект велику масу причинків, додатків та коментарів найрізнішого змісту. Також буддисти і джайністи ще від VII-го віку по Хр. почали складати свої власні Пурани. Нема що й казати, що ціла та величезна література обік правдивих перлин літературного смаку й поетичного відхнення містить величезну масу абсурдних вірувань, забобонів і формальностей. Та проте історик індійської культури мусить добре орієнтуватися в них, коли схоче зрозуміти життя теперішнього індійського народу. „Пурани, — гово-