був надрукований і німецький переклад цього оповідання в „Die Wage” під заг. „Mein Verbrechen“. В 1903 р. „Мій Злочин”, був надрукований в альманаху „Дубове Листя“ на згадку про П. О. Куліша, (Київ 1903 р). Передруковується зі збірки „На лоні природи“.
9) У кузні, — було написане в 1902 р. і надруковане в збірці оповідань „Добрий заробок“ (Львів 1902 р.), звідки й передруковується.
10) У столярні, — було надруковане в 1902 р. в „Літер Наук. Вістнику“, увійшло в збірку „На лоні природи“, звідки й передруковується.
11) Отець гуморист, — було написано в 1903 р. спеціяльно для збірки оповідань „Малий Мирон“, звідки й передруковується.
12) Гірчичне зерно, — було написано в 1903 р. також для збірки оповідань „Малий Мирон“, звідки й передруковується.
13) Борис Граб, — оповідання це друкувалося вперше в „Зорі“ в 1890 р. Є це частина недокінченої повісти „Не спитавши броду“. Передруковується зі збірки „Малий Мирон“.
14) Під оборогом, — було написано в 1905 р. для збірки „На лоні природи“, звідки й передруковується.
15) Моя стріча з Олексою, — оповідання це майже невідоме. В працях про Франка, крім С. Єфремова, ніхто про нього не згадує, хоч для характеристики Франка має воно чимале значення. Друкувалося воно в першому галицькому соціялістичному виданні „Дзвін“ 1878 року, який був продовженням закритого поліцією „Громадського Друга“. „Дзвін“ виходив недовго, був закритий, а на його місце вийшов „Молот“. Оповідання друковане т. зв. драгоманівкою. Підписане одним із численних псевдонімів Франка — Мирон Сторож. Стріча з Олексою відбулася в рідному селі Франка Нагуєвичах. Жінка Олекси через недогляд автора спочатку називається Олена, а при кінці Катерина. Нами виправлено скрізь на Олена. Передруковується з журналу „Дзвін”.
16) На дні, — написане в Коломиї 17-20 червня 1880 р., було надруковане окремою книжкою в „Дріб. Бібліотеці“ під заг. „На дні“. „Суспільно-психологічна