Сторінка:Історично-географічний збірник. Том 1 (1927).djvu/180

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Комісія Історично-Географічна в 1926 р. провадила свою працю в таких напрямах[1].

Вибирання на картки матеріялів історично-географічного змісту як з друкованих джерел, так і недрукованих архівних джерел.

Оброблення в монографічній формі окремих питань з історії заселення, переходів людности, міст, торговлі та ин. Про хід розроблення намічених тем співробітники звичайно повідомляли на засіданнях Історично-економічної підсекції, де обговорювано питання, звязані з наміченими темами та зачитаними статтями.

Складання статтів словникового типу. В цім році подано статті про поселення таких районів: Київщина, Півд. Волинь, Луцький район, Гуманщина, Борзенщина, Козелеччина, Кременчуччина та ин. В обробленні брали участь Баранович О. І., Грушевський Ол. С., Єфимовський В. С., Ткаченко Мик. Мих., Ткаченко Ол. Мих., Шамрай Сер. В. та ин.

В тіснім звязку з цією працею йшли архівні студії, які мали своїм завданням виясняти склад київських архівних збірок, які не мають докладних описів, і в їх складі визначити в першу чергу матеріяли історично-географічного змісту, які були-б корисні за-для праці Комісії. Цю працю провадили Баранович О. І., Грушевська Ол. Ол., Жданова Над. Мик. та инші. Наслідком цих студій було й декілька окремих статтів, які було зачитано на засіданнях Комісії та Історично-економічної підсекції. Те-ж завдання мали і студії над Рум'янцівським Описом, над даними самого Опису та над актами, що їх додано до Опису; розробляли такі теми — історія м. Баришполя, історія м. Баришівки, питання міського господарства та ин.

 
  1. Під керуванням Ол. С. Грушевського, в складі штатних співробітників — Баранович Ол. Ів., Ткаченко Мик. Мих., Шамрай Г. С. та співробітників звичайних (у Київі та по инших містах): Глушко С. В., Грушевська Ол. Ол., Жданова Н. М., Шамрай С. В., Юркевич В. Д. та ин.