Сторінка:Історичні джерела та їх використання. Вип. 1 (1964).djvu/168

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
Повідомлення
В. П. Місюра
Про скорочену публікацію документів

Одним з найскладніших і найгостріших питань, які постають перед публікаторами документів нової доби, є питання про те, як і які документи із тієї величезної кількості вже нагромаджених треба публікувати. В наших правилах публікації майже немає вказівок на те, які документи відбирати для повного й вірного висвітлення теми, при умові, що повністю їх опублікувати неможливо.

Ці питання виникають майже перед кожним публікатором документів нового часу, і вони шукають шляхи їх розв'язання. Одним з них є так звана скорочена публікація документів. Останнім часом вона привертає все більшу увагу публікаторів[1].

Мета даного повідомлення — розказати про деякі узагальнення практики скороченої публікації документів, зроблені на основі досвіду публікаторської роботи Закарпатського обласного державного архіву. Вміщувані в збірнику документи публікатор повинен піддати глибокому всебічному аналізу. З величезної кількості документів треба відібрати такі, які б глибоко й всебічно висвітлювали тему.

Дійсно наукова публікація вимагає, щоб документи публікувались в їх сукупності, взаємозв'язку, щоб висвітлювані в документах події показувались в їх розвитку і щоб ні один момент, який характеризує ту чи іншу подію з того чи іншого бо-

  1. 3. К. Звездин, Об использовании документов в научно-справочном аппарате сборников, журн. «Вопросы архивоведения», 1960, № 6; В. А. Кондратьев, Важный вид научно-справочного аппарата к документальным изданиям, журн. «Вопросы архивоведения», 1959, № 1.