лише при координації діяльності з іншими установами і в першу чергу з партійними архівами, краєзнавчими музеями, обласними бібліотеками, а також з вищими учбовими закладами. Так, Миколаївський облдержархів разом з партійним архівом розробляє окремі теми і готує до видання збірники документів. Передбачено участь співробітників архіву в написанні нарисів з історії миколаївської партійної організації, яку готує партархів. В свою чергу співробітники партархіву візьмуть участь у підготовці до видання нарисів з історії м. Миколаєва, над якими працює облдержархів.
Встановлений тісний контакт з краєзнавчим музеєм. Співробітники музею проводять виявлення архівних документів про культурне будівництво на Миколаївщині. Разом з музеєм практикується також підготовка виставок з історії краю. Разом з працівниками обласної бібліотеки створюється каталог краєзнавчої літератури.
У березні 1961 р. на розширеному засіданні наукової ради архіву було вирішено створити в області комісію, яка б очолила роботу по вивченню історії краю, організувала взаємну інформацію. Наукове спілкування, обговорення праць з місцевої історії і т. д. буде сприяти розгортанню краєзнавчої роботи.
Важливе значення для вивчення історії краю має встановлення зв'язків з іншими архівами. Матеріали з історії краю можна знайти не тільки в центральних державних архівах, а й в архівах суміжних областей, зв'язаних у минулому загальним адміністративно-територіальним поділом. Завдання архівів полягає в тому, щоб з'ясувати, в яких архівах і в яких фондах наявні матеріали з історії краю. Необхідно продумати, як організувати вивчення цих матеріалів. Було б корисно, якби в процесі роботи в архівах брали на облік і документи з історії інших областей, а потім обмінювалися тематичними картками.
Важливу роль у взаємній інформації може відігравати мікрофільмування і фотокопіювання документів. Зокрема, мікрофільмування фондів жандармських і охоронних установ, що зберігаються в ЦДІА УРСР у Києві, даліо б можливість обласним архівам глибше зрозуміти історію революційного руху на місцях. На перший випадок необхідно було б провести фотокопіювання описів цих фондів.
Вивчення історії краю — одне з основних завдань науково-дослідної діяльності архівів. У контакті з іншими установами, при мобілізації широкого кола громадськості, можна буде в ближчий час зібрати великий матеріал з історії краю і написати праці, які будуть вкладом у вивчення історії країни і відіграють велику роль у комуністичному вихованні трудящих.