Перейти до вмісту

Сторінка:Історія міст і сіл Української РСР. Вінницька область.djvu/10

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

вищих органів державної влади та органів державного управління СРСР, Центрального державного архіву Жовтневої революції і соціалістичного будівництва УРСР, Центрального державного історичного архіву СРСР, Центрального державного архіву Радянської Армії, Центрального державного історичного архіву УРСР у Києві, Вінницького обласного партійного архіву, Вінницького обласного державного архіву, Хмельницького обласного державного архіву, районних архівів.

Авторський колектив вивчив і використав численну літературу з історії Вінниччини. Це, зокрема, збірники архівних документів і матеріалів, статистичні збірники та огляди, енциклопедії, історичні та географічні словники, праці радянських і дореволюційних істориків, економістів та етнографів, земські статистичні звіти, періодичні видання. Чимало цінних відомостей взято із спогадів безпосередніх учасників Жовтневої революції, громадянської та Великої Вітчизняної воєн, з поточних архівів промислових підприємств, колгоспів, радгоспів, культурно-освітніх закладів і організацій, з народних музеїв, а також з управлінь і відділів радянських органів Вінницької області.

Для ілюстрування тому використано фотодокументи Центрального державного архіву кінофотофонодокументів Української РСР, газет і видавництв, місцевих музеїв. Значну кількість фото одержано від старожилів, учасників революційних подій на Вінниччині, ветеранів праці та громадянської і Великої Вітчизняної воєн.

Велику допомогу авторському колективу у виявленні історичних джерел подали Державна історична бібліотека УРСР, Вінницька обласна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, бібліотека Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Всю свою роботу авторський колектив проводив під керівництвом Головної редакційної колегії «Історії міст і сіл Української РСР». Науково-методичну допомогу подав Інститут історії Академії наук УРСР. Наукове редагування і видання книги здійснила редакція «Історії міст і сіл УРСР» Головної редакції Української Радянської Енциклопедії Академії наук УРСР.

Редакційна колегія і авторський колектив висловлюють глибоку подяку робітникам, колгоспникам, працівникам партійних, радянських, комсомольських і профспілкових організацій, навчальних і культурно-освітніх закладів — всім, хто взяв участь у створенні тому «Вінницька область».

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ ТОМУ