Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/31

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


у нестриманому рухові вперед по шляху соціялістичного будівництва та підготовки до остаточної перемоги над капіталом. Отакою має бути праця й побут нашої робітничо-селянської молоді. Отакими має бути життя й праця комсомолу.

Проте, вплив молоді на дитинство не обмежується лише наведеним. Старші брати та сестри виховують, розвивають молодших. Часто-густо старші брати і сестри відограють більшу ролю в житті молодших, ніж батьки. А через те цих юних вихователів треба, насамперед, хоч в основному, ознайомити та виховати з погляду статевого — що вони мають робити та як поводитись, щоб охоронити своїх молодших братів та сестер од статевих збочень, подразнень, що підточують їхнє здоров’я.

Особливо важливо підготувати з цього погляду ту частину комсомолу, яка бере активну участь у піонерській роботі, у керівництві піонер-загонами. Вожаті комсомольці разом з батьками, вчителями та лікарями через піонерів повинні оздоровляти працю й побут нашого дитинства. Бо саме для дитинства конче потрібний правильний режим життя. Своєчасне харчування, сон, відпочинок, прогулянки, фізкультура — найкраща охорона дитячого здоров’я від недокрів’я, неврастенії, онанізму й раннього пробудження статевого почуття.

У нас частенько спостерігається переобтяження школярів, особливо ж піонерів; в наслідок — кволість, згодом — хороби й статеві збо-

* 30 *