Сторінка:А. Богданов. Червона зоря. 1922.pdf/64

Матеріал з Вікіджерел
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки

явився перший міністер центрального уряду визволяти ув'язненого, старий інженір наклав на себе руки.

Коли Менні оповідав мені про все це, обличчя йому якось чудно одмінилося, придбавши того ж самого виразу невблаганної суворости. Він став цілком подібний до свого предка, а я відчув, до якої міри близька й зрозуміла йому ця людина, що полишила життя ще за сотні років до його народження.

… на … шклянних дощечках … видно було зменшені образки освітлених заль з великими металічними машинами й шклянними апаратами (стор. 59).

Кімната комунікацій була центральною кімнатою нижнього поверху. Тут містилися телефони і відповідні їм оптичні апарати, що передають на однаково яку віддаль образки всього, що перед ними відбувається. Одні з апаратів в'язали житло Менні зо Станцією Сполучень, а через неї — зо всіма будинками містечка й з усіма містами плянети. Інші були звязком з керованою Менні підземною лябораторією. Ці останні працювали невпинно: на кількох тонко-сітчаних шклянних дощечках весь час видно було зменшені образки освітлених заль з великими металічними машинами й шкляниими апаратами, біля котрих працювали десятки й сотні робітників. Я звернувся до