Сторінка:Богдан Остап'юк. Давній Тернопіль (1984).djvu/58

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

українок-героїнь. Члени тісно співпрацювали з місцевими організаціями, зокрема із ’’Союзом Українок”, ’’Просвітою”, ’’Рідною Школою”, ’’Соколом” та іншими. Ця надзвичайна діяльність надіих Товаришок у різних ділянках громадського життя Тернополя була сіллю в очах польської поліції. Багато з них арештовано, і вони просиджували кількома наворотами в тюрмі. їхня жертовна праця та допомога братам-політв’язням залишиться назавжди у нашій пам’яті.

2.Культ-освітня Секція. Члени секції влаштовували доповіді не лише в ’’Молодій Громаді”, але також і в інших товариствах. Дуже часто на запрошення секції давали реферати в "Молода Громада“ ч. 2 Прогулянка членів "Молодої Громади“ у Гаї, у лісі Богдана Остап'юка в 1935 р.

”Молодій Громаді” лікарі д-р Іван Яворський і д-р Теодор Мисюк, д-р Володимир Лисий, д-р Микола Мелінишин та інші. Завданням секції було ввести нашу молодь в науково-громадський світ. Вона була неначе кадрою, вишколом майбутніх промовц/в, бесідників, культ-освітніх робітників. Дуже часто референтом в ділянці ідеологічній був Ярослав Стецько, відомий сучасний політичний діяч і голова проводу ОУНр. Не раз