ну Бібліотеку".[1]) Крім цього, завдяки знайомству з Паньком Кулішем, який допомагав Барвінському у виданні шкільних підручників і літератури, Барвінський видав укарїнські читанки для вжитку в гімназіях. Великою заслугою його було те, що він перший виготовив старанно опрацьовані підручники української літератури для середніх шкіл, вживаючи при цьому вперше українського фонетичного правопису, замість т. зв. стимологічного, якого вжживали москвофіли. Цей новий правопис прийняла негайно вся українська преса і видавництва. У Львові видав Барвінський читанки для 1-го і 2-го курсу учительських семінарій та всесвітню історію в двох частинах.[2])
Барвінський єдиний з тодішніх галичан утримував живі звязки з наддніпрянськими діячами в Києві, який він двічі відвідав і це докладно описав у своїх споминах.[3]) Він знав особисто Куліша, Лисенка, Кониського, Антоновича, Василя Вовк-Карачевського, проф. Міщенка та інших. В часі других відвідин Києва, з нагоди святкування київською "Громадою" роковин Шевченка, він пізнав визначних діячів з цілої України. Ще в часі студій у Львові нав'язав Барвінський знайомство
- ↑ О. Барвінський: "Рүська Історична Бібліотека". Від 1886 р. до 1893 видав 20 томів тієї Бібліотеки. Спогади, частина друга, стор. 227-235.
- ↑ У Львові видав Барвінський читанки для гімназій і учительських семінарій. 1. Виїмки з үкр.народньої словесности (для 4-оі Львів, 1904. кляси гімназії). 2. Виїмки з үкр. літератури XIX в. Частина I, Львів 1905 (для 7-ої кляси гімназії) і частина II, Львів 1903 (для 8-оі кляси гімназій). 3. Огляд української літератури. Львів 1910. 4. Вибір з укр. літератури. Львів 1910 (для III i IV кляси үчит. семінарії). 5. В 1929-21 pp. видав Барвінський "Історію української літератури" удвох томах. 6. На кілька років перед I-ою світ. війною переклав Барвінський з польської мови підручник всесвітньої історії Семковіча для вищих кляс гімназії в кількох частинах.
- ↑ Барвінський двічі відвідав Київ, що він докладно описав своїх спогадах. Спомини з мого життя: 2-га часть "Моя подорож на Україну", стор. 228-315. "Другий мій побут в Києві", стор. 372-380.