довлять чи під лопату, чи під меч так, як сосну, об чім буде річ пізніш. Поверх землі оставляють 1 верш. черенка з одним або двома пупьяшками. На одну десятину треба:
- 1) на рубку різок 1½–2½ чоловіка;
- 2) на розкладку різок 3–4 робітниці;
- 3) на те, щоб зробити борозни — пів дня з плугом;
- 4) різок на 1 дес. треба 3–4 сажені (кубичеські);
Де садовити живці. Затінивши сипучі піски, про котрі тільки що балакали, ми звернем увагу й на піски ще не дуже розбиті. Лежать ці піски коло сел, абож коло хліборобних земель, озер, рік, та серед лісів. Перш усього треба-б було засадити сосною ті піски, як заносять оселі, луки, городи, озера та річки. Піски коло сел трудно заростають травою, бо тут день у день товчеться скотина, котра розбива їх; але не кожна громада згодиться від разу засадити їх сосною — ніде буде підпасувати скотину; від цього не минеться починати садку сосни на пісках, що тягнуться вздовж хлібів, лугів, озер та річок. Простіш усього розвести ліс на полянах, шо лежать серед лісів, бо тут у затишку у схованці від палких вітрів менш пропаде посаджених живців. Поки садка діло не дуже знакоме, то треба вибірати під садку піски низькі, сируваті, більш-менш порослі травою, тирсою, типцем, молочаєм то що, та ще піски на лісних полянах.
Підготовка грунту до посадки живців. Під садку одмірюють стільки землі, скільки у нас буде весною на питомнику однолітніх та двохлітніх живців, котрі треба висадити по розліку девьять тисяч шістьсот (9600)