Сторінка:Верховний Суд України. Постанова по справі №21-417а13 (2013).djvu/2

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана
2

таких послуг, а також надання додаткових квитанцій про сплату вартості бланка такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Запорізький окружний адміністративний суд постановою від 1 серпня 2012 року в задоволенні позову відмовив.

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд постановою від 5 лютого 2013 року скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове, яким позов задовольнив: визнав неправомірними дії служби громадянства щодо відмови Блюменталю І.М. в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон: зобов’язав відповідача оформити та видати Блюменталю І.М. паспорт громадянина України для виїзду за кордон на підставі поданих ним документів.

Вищий адміністративний суд України постановою від 5 червня 2013 року змінив рішення суду апеляційної інстанції, виклавши абзац четвертий його резолютивної частини в такій редакції: «Зобов’язати Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області повторно розглянути питання щодо оформлення та видачі Блюменталю Ігорю Михайловичу паспорта громадянина України для виїзду за кордон на підставі поданих ним документів». В іншій частині постанову апеляційного суду залишив без змін.

Не погоджуючись із постановою Вищого адміністративного суду України, правонаступник відповідача - Управління державної міграційної служби України в Запорізькій області (далі - Управління міграційної служби) - звернувся із заявою про її перегляд Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 вересня 2013 року (справа № К/800/12944/13, К/800/14187/13), яка, на думку Управління міграційної служби, підтверджує неоднакове правозастосування.

Ухвалою від 3 жовтня 2013 року Вищий адміністративний суд України допустив цю справу до провадження Верховного Суду України з підстави неоднакового застосування касаційним судом Закону України від 21 січня 1994 року № 3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в України громадян України» (далі - Закон № 3857-ХІІ) та Правил у подібних правовідносинах.

У справі, що розглядається, Вищий адміністративний суд України, зобов’язуючи управління міграційної служби повторно розглянути питання щодо оформлення та видачі Блюменталю І.М. паспорта громадянина України для виїзду за кордон на підставі поданих ним документів, виходив із того, що порядок оформлення