Перейти до вмісту

Сторінка:Воля. – 1919. – Т. 2. Ч. 1-5.pdf/41

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

40

Т. 2. Ч. 1.

ВОЛЯ



Делєґація білоруська в Варшаві

„Kurjer Polski“ повідомляє: До Варшави прибула делєґація Центральної Білоруської Ради, в якої склад входять голова Ради Тарашкевич та члени її Коханевич і православний піп Кушневич, що має вручити Пілсудському політичну деклярацію та перевести переговори з польським урядом в ціли вияснення ріжних справ і навязання зносин.

Одставка ґен. Довбур-Мусніцького

Головнокомандуючий польською армією ґен. Довбур-Мусніцький подався в одставку. Причиною його одставки мають бути ті умови, які витворилися в польській армії і які паралізують його роботу, як головнокомандуючого. (N. Reforma).

Заговір проти Пілсудського?

У польських ґазетах появилася неясна вістка про те, що на Пілсудського зроблено було заговір. В звязку з цим арештовано в Варшаві якогось Величка, який брав участь в першому заговорі, та багато инших, яких підозрівають о співучасті в заговорі.

Польща ратифікує мирний трактат

Ратифікаційна комісія польського сойму рішила 22 голосами проти З ратифікувати мирний трактат з Німеччиною, а 28 голосами проти 13 трактат Польщі з Антантою. (Kurjer kresowy).

Андро в Варшаві.

Як повідомляють польські ґазети в Варшаву прибув відомий Андро і веде пропаганду серед большевицьких і українських полонених, формуючи з них відділи для боротьби з „крамолою“.

Росія.

Видавнича діяльність в Москвії.

Цікаві відомости подають „Ізвѣстія“ про видавничо-аґітаційну діяльність петроградського совіта. Від березня 1918. року по січень 1919. Петроград поширив по північній области 8,900.900 примірників ріжних брошур, а на фронт було вислано 4,346.900 прим. 1,788.700 прим, поширено було по всій останній Россії, чужоземної літератури поширено 65.000 прим. В той самий час роздано було безплатно 32,556.300 прим. ґазет, а 4 міл. прим ґазет розіслано на рахунок комісаріяту пропаґанди редакціям ґазет. Крім цього поширено було 7,244,050 прим. афішок. (Голосъ Россіи).

Большевицке золото в руках Антанти.

Золотий запас Росії, який прошлого року відібрали Чехо-словаки большевикам і який був в руках омського правительства, віддав Колчак Антанті за снаряди й воєнний матеріял. (N. W.-Journal).

Памятник Іуді.

Як повідомляє анґлійська преса совдеп одної із центральних ґуберній Росії ухвалив поставити памятник Іуді Іскаріотському, на знак, що большевикам є чужі усі передразсудки.

Террор в Петрограді.

В Петрограді в останній час панує великий террор. Щоденно розстрілюють кількадесять людей. По словам анґлійських ґазет такого террору не було й за найбільш крівавих часів Робеспєра.

Сумерк Маклакова.

В звязку з послідніми невдачами Колчака, коли то большевикам вдалось заняти Екатеринбурґ і Челябінськ, впливи Сазонова і Маклакова в Парижі змаліли. Є чутки, що Америка має охоту почати з Лєніном переговори.

За кордоном.

Делєґація у Пішона.

На основі інформацій з Парижа, до Пішона явилися представники держав, які повстали на теріторії Росії, і просили його, щоби мирова конференція визнала їх незалежність. Пішон обіцяв прискорити переговори та полагодження цієї справи.