Перейти до вмісту

Сторінка:Воля. – 1919. – Т. 2. Ч. 1-5.pdf/77

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

76

Т. 2. Ч. 2.

ВОЛЯ



Раковський грозить.

Раковський, як повідомляють німецькі ґазети, вислав до німецького уряду радіотелеґраму, в якій заявляє, що коли Німці не дадуть вдоволяючої відповіді що до увільнення з тюрми Радека, вони арештують усіх німецьких заложників та німецьку ліквідаційну комісію.

Денікін проти Григорієва.

Як повідомляє московське радіо, Денікін відмовився визнати Григорієва. Делєгати Григорієва, які прибули задля переговорів в Катеринослав, зістали розброєні. Тепер Григорієв веде переговори з Румунією. („Manchester Guardian“.)

Румунія і Україна

3 причини відновлення стосунків між Румунією і Україною, український посол в Берні, Василько, відвідав румунського посла Пальєна. Розмова трівала біля двох годин і оба посли мали дійти до порозуміння в ріжних пекучих справах. Про вислід конференції мають повідомити оба правительства. (У. П. Б.)

Заборона укр. книжок.

Як повідомляють українські газети, большевики заборонили в Київі продаж українських книжок. Щоби купити українську книжку треба мати дозвіл комісаріяту освіти.

Українська справа в Парламенті Канади.

В кінці червня в Канадському Парламенті посол-українець Семен Гус запитав Презідента Бордена, яких заходів вжито представниками Канади на Мировій конференції в Парижі в цілі захисту Східної Галичини від польських грабіжницьких змагань. Посол пригадав, що Українці в Канаді, яких числиться коло 450.000 людей в переважній кількости суть виселенці або нащадки виселенців зі Східної Галичини. Лойяльність їх не може підлягати сумніву вже через те, що дуже багато їх загинуло на східному фронті, де вони брали участь в війні яко добровольці. Премєр-міністр дав відповідь, в якій зазначив, що він сподівається на справедливе вирішення зачепленого питання, і що кожна національність буде захищена в своїх правах.

Українські кооператори на інтернаціональному кооперативному конгресі.

28. червня закінчив свої праці Міжнародний Кооперативний Конгрес, на якому брали участь представники союзної і нейтральної кооперації. Українська Кооперація була представлена професором Михайлом Грушевським і п. Ісаєвичем, які мали мандати від трьох всеукраїнських Союзів „Дніпросоюза“, „Українською Народнього Банку“ і „Централа“. Головним завданням наших представників було представити перед очі мирової кооперації кооперативне життя на Україні. Члени конгресу з великою зацікавленністю вислухали доклад нашої делєгації. Особливу увагу конференція звернула на два представлення українських представників: 1. Нейтралізація кооперативних продуктів і їх транспорту під час війни: 2. Орґанізація міжнародного кооперативного кредиту. Рішеня по першому питаню було принято на загальних зборах конференції; особливу піддержку зустрінуло воно з боку одного видатнійшого представника французької кооперації. Друге питання дебатовано в другій секції конгресу. Поставлену резолюцію було горяче підтримувано бельгійцами. Вона також була прийнята. Українські делєгати було запрошені кооператорами-чехами взяти участь в працях кооперативного конгресу в Празі, який має відбутися в середині серпня. (Від вл. кор.).

Мобілізація культурних сил на Україні.

Кабінет Народних Міністрів в засіданні 26. червня ухвалив закон про мобілізацію літературних, наукових, артистичних і техничних, сил України для державних потреб. Цьому закону підлягають всі особи без ріжниці пола до 55 років, які не призвані до війська. (Під. вл. кор.)

В Київі.

21. червня в Київському Мійському Театрі відбулося численне зібрання Всеукраїнського Центр, Викон. Коміт. Після докладів Бубнова і Пятакова про необхідність проголошення загальної мобілізації, щоби покінчити з „партізанщиною“, п. Раковський виступив з докладом про обєднання військового командування України з Совітською Росією. Резолюцію про обєднання принято одноголосно. В голосуванні брали участь всі присутні, в тому числі Укр. С.-Д., боротьбисти, незалежні ліві й инші коммуністичні партії. (Від. вл. кор.)