Сторінка:Воля. – 1920. – Т. 1, Рік 2. – Ч. 1-13.djvu/142

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

140

Т. 1. Ч. 3

ВОЛЯЯ входив в склад Делєґації Української Народньої Республіки в Парижі на основі мандату Державного Секретаріяту Західньої Области У. Н. Р. Письмом з дати: Відень, 12. грудня 1919 — Диктатор Західньої Области У. Н. Р. звільнив мене від дальших занять від імени Уряду Західньої Области в Парижі. Отже тим самим у теперішній час я не належу до ніякого урядового представництва в Парижі.

Як громадянин, я належу до „Комітету Незалежної України", заснованого в липні 1919, де входжу в склад Бюра Комітету, як один з секретарів. Від імени цього Комітету я входжу в склад редакційного комітету журнала "L'Europe Orientale", який видають соціялістичні ґрупи національних держав, утворених на території бувшої Росії.

До ніякої иншої орґанізацїї я не належу.

Дякуючи за оголошення цих рядків, остаю з глибоким поважанням.

Париж, 5. січня 1920.

Др. М. Лозинський.


На фронтах.

Большевицьке звідомлення з дня 10. січня. Західний фронт і двинський напрями: Бої з перемінним успіхом. Наші війська відперли ворога, який робив спроби наступати на станцію Яблонець. — Винницький район: Ми заняли містечко Тивров. — Південно-східний фронт: Наші війська заняли великі ракушанські нафтові підприємства 60 верстов на північний схід і схід від Ґурієва, де нам дісталося більш як міліон пудів нафти. — Східний фронт: Переслідування ворога продовжується за Красноярськом. По відомостям з Ячинська, повстанці під командою Калашникова заняли Іркутськ. Полковник Семенів розбитий повстанцями. Частина його панцирного потяга підірвана, а друга перейшла до червоних. Сам Колчак зі штабом і золотом заарештований в Іркутську власними солдатами.

Большевицьке звідомлення з дня 11. січня. В Нарвському районі ми приняли знову 30 перебігців. В Якобштадькому напрямі на цілому фронті йдуть завзяті бої. — В двинському напрямі: бої з перемінним успіхом. — В Уманському районі ми після бою заняли стацю Христинівку. Ми заняли Топлено, Шполу і Новомирґород. — Із району Алєксандрівська ведемо наступ в південно-західному напрямі.

Большевицьке звідомлення з дня 12. січня. Мозирський район: Успішні для нас бої місцевого значіння. — Алєксандрівський район: Наша кіннота заняла містечко Петрово в 30 верстов на захід від Пятихатки. — В Алєксандрівському районі ми успішно переводимо розброєння Махновських банд. До нас перейшов 15. махновський полк, крім цього розброєно 800 людей і взята цілком одна батерія. — Мелітопольський район: Ми заняли місто Мелітопіль. Захопили силу трофеїв, оден панцирний потяг і багато паровиків і ваґонів. — Новочеркаський район: Наша кіннота зробила набіг на стацію Золотовську і вигнала з відти два ворожих кінних полків. Після додаткових відомостей ми захопили більш як 100 гармат, 8 танків, аероплани, автомобілі і велику силу добичи, кількість якої продовжуємо виясняти. — Коло Алєксандрівсько-Грушевського ми знищили 26. Усть-Калитинський кінний полк. При заняттю стації Константинівської ми захопили коло 400 полонених, пароплав, два моторових човнів, 20 баржів і т. и.ПІР’Я З XBOCTА.
До посольства У. Н. Р. у Відні подана така заява одним з її високих урядовців:

 Заява.

Півтора року назад я, маючи на увазі єдину мету активно прийняти участь в політичній праці будівлі „Єдиної Самостійної Української Держави“, згодився покинути громадську діяльність свою і вступити на українську державну службу.